Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOtwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu

Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 maj 2022 16:27
Otwarto oferty na przebudowę zachodniego mostu Jana Nowaka Jeziorańskiego. Oferty powyżej planowanego budżetu Fot: ZDMiKP

Mosty biegnące wzdłuż ulicy Armii Krajowej, którym od kilku tygodni decyzją Rady Miasta patronuje legendarny kurier Powstania Warszawskiego Jan Nowak Jeziorański powstały w 1984 roku, z biegiem lat ich konstrukcja ulegała degradacji, przestały też spełniać wymogi współczesnego transportu. Przed dwoma laty zakończyła się modernizacja wschodniego mostu, teraz pora wyremontować zachodni.

Dzisiaj Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej otworzył oferty w przetargu, który ogłoszony został 28 marca. Oferty wahają się od blisko 29 mln zł w przypadku najtańszej oferty Mostostalu Kielce, do blisko 39 mln zł sopockiej firmy. Łącznie zainteresowanie przebudową mostu w tym postępowaniu wyraziło pięć podmiotów. Budżet planowany przez drogowców na to zadanie to 25 mln zł.

 

Najtańsza oferta jest zatem o blisko 4 mln zł droższa, ale zważywszy na wahania na rynku spowodowane inflacją, raczej trzeba było na taki scenariusz być przygotowanym.

 

Rząd dofinansuje

W ubiegłym tygodniu rząd rozdzielił 316 mln w ramach subwencji ogólnej na drogi samorządowe, do województwa kujawsko-pomorskiego z tej puli trafi 11,5 mln zł, z czego najwięcej ponad 7,3 mln zł na przebudowę tego wiaduktu. Oznacza to, że bydgoski samorząd nawet wybierając ofertę powyżej planowanego budżetu, dzięki temu dofinansowaniu może zapłacić i tak mniej niż planował.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu