Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPiotr Skrzyński prezesem Wojskowych Zakładów Lotniczych

Piotr Skrzyński prezesem Wojskowych Zakładów Lotniczych

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 24 maj 2022 00:49

Od poniedziałku 23 maja Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 w Bydgoszczy mają nowego prezesa, którym został Piotr Skrzyński. Od lipca ubiegłego roku na tym stanowisku był wakat. Skrzyński w przeszłości był wiceprezesem toruńskiego Apatora SA, później prezesem lublińskiego Protektora SA.

Ostatnia aktywność menedżerska Piotra Skrzyńskiego związana była z grupą PGE, był wiceprezesem spółki PGE Obrót SA.

 

Do lipca 2021 roku prezesem WZL nr 2 w Bydgoszczy był Leszek Walczak, który na tym stanowisku zasiadał wiele lat. Jego odwołanie łączy się z nieprawidłowościami i pogorszonymi finansami spółki, co jest przedmiotem dochodzenia ABW i CBA. Po odwołaniu Walczaka obowiązki prezesa pełniły różne osoby, w ostatnim okresie był to wiceprezes Szymon Dankowski.

 

Piotr Skrzyński na funkcję prezesa został powołany po postępowaniu przeprowadzonym przez Radę Nadzorczą spółki.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu