Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWichura powaliła okazałą wierzbę na Wyspie Młyńskiej

Wichura powaliła okazałą wierzbę na Wyspie Młyńskiej

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 maj 2022 11:14
Wichura powaliła okazałą wierzbę na Wyspie Młyńskiej Fot: Bogusław Białas

Z piątku na sobotę przez Polskę przeszły wichury, które wcześniej na terenie Niemiec wywołały spore zniszczenia, na szczęście nasz region znalazł się na uboczu tej anomalii pogodowej, ale straty niestety są również w Bydgoszczy.

Przy bydgoskiej marinie wichury powaliły okazałą wierzbę płaczącą, w rezultacie zmieniając krajobraz tego miejsca, bowiem było to jedyne drzewo rzucające się w taki sposób w oczy od strony Brdy. Łamiące się drzewo nie wyrządziło większych szkód, w momencie zdarzenia najprawdopodobniej nikogo nie było też na miejscu.

 

 

 

Większe szkody stwierdzono w Kruszynie pod Bydgoszczą, tam łamiące się drzewo zniszczyło dach kościoła pw. św. Kazimierza.

 

Warte obejrzenia

  • W ten weekend po raz kolejny Myślęcinek stanie się areną międzynarodowych zmagań przełajowców

    Zawodnicy z krajowej czołówki oraz biegacze zagraniczni wystąpią w niedzielę w kolejnej edycji zawodów „Cross Country Bydgoszcz na start!”. Malownicza trasa w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek” w Bydgoszczy ponownie gościć będzie zawodników rywalizujących w ramach World Athletics Cross Country Tour. Zawody mają kategorię brązową tego cyklu.

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu