Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBył jednym z najważniejszych zagranicznych korespondentów. Dzisiaj jest samozwańczym prezydentem Polski

Był jednym z najważniejszych zagranicznych korespondentów. Dzisiaj jest samozwańczym prezydentem Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 maj 2022 16:29

Jeszcze nie tak dawno wskazywalibyśmy go jako jednego z najbardziej znanych bydgoszczan, być może podjęta byłaby dyskusja o umieszczeniu jego podpisu w Bydgoskiej Alei Autografów przy ulicy Długiej, dzisiaj jednak jest to postać, którą trudno traktować poważnie. Mowa o Mariuszu Maxie Kolonko, który najprawdopodobniej został ofiarą zbyt dużej sławy w internecie.

 

Mariusz Max Kolonko urodził się w 1965 roku na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą także zdał maturę. Od 1988 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, od 1992 roku współpracował jako korespondent z Telewizją Polską. W latach 2001-2005 był korespondentem Wiadomości, według badania OBOP należał do czwórki najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy telewizyjnych. W 2006 roku współpracował z telewizją TVN, a w 2007 z TV4. Publikował też na łąmach m.in. ,,Newsweeka” oraz ,,Rzeczpospolitej”.

 

Uważa się za prezydenta Polski i wzywa Andrzeja Dudę do opuszczenia pałacu

W 2012 roku na YouTube pojawiło się MaxTV, prowadzony przez Kolonko program zorganizowany w ciekawym wystroju. Na tamte czasy było to coś nowego na polskim YouTube, dlatego MaxTV dość szybko zyskało popularność. W kolejnych latach Mariusz Max Kolonko zaczął jednak coraz bardziej odgrywać się od rzeczywistości. W 2019 roku w ramach audycji MaxTV Kolonko ogłosił nowy ruch polityczny ,,Revolution”, który miał wystartować w wyborach do polskiego parlamentu – komitet w Państwowej Komisji Wyborczej nawet się zarejestrował, ale już nie był wstanie zarejestrować w żadnym okręgu wyborczym listy z kandydatami. Podjął także próbę kandydowania na prezydenta w 2020 roku, po tym jak nie udało mi się zarejestrować wezwał swoich zwolenników do bojkotu tych wyborów, natomiast 4 lipca 2020 ogłosił siebie prezydentem Polski twierdząc, że wybory, w których wygrał Andrzej Duda są nieważne.

 

Kolonko trzyma się retoryki samozwańczego prezydenta, ostatnio wzywał prezydenta Dudę do opuszczenia Pałacu Prezydenckiego. Kolonko tym samym stanął w szeregu obok samozwańczych królów, bowiem kilka osób głosi, że są prawowitymi królami Polski.

 

Audycję Mariusza Maxa Kolonko przekraczają na YouTube niekiedy nawet 200 tys. wyświetleń, nie jest to mały wynik, co też może wyjaśniać przyczyny upadku jego powagi – sława w internecie niekiedy bowiem prowadzi do powolnego odrywania się od rzeczywistości.

 

Warte obejrzenia

 • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

  W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

 • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

  Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
  Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

13 kwietnia 1346 roku

Król Kazimierz III Wielki

nadał Bydgoszczy prawa miejskie

 • Na chwilę przed kolejną ciszą wyborczą

  Po północy z piątku na sobotę rozpocznie się ponownie cisza wyborcza – do czasu zamknięcia lokalów wyborczych w niedzielę (najprawdopodobniej o godzinie 21:00 – jeżeli nie dojdzie do istotniejszych incydentów) nie będzie wolno agitować. Cisza wyborcza dotyczy jednak tylko tych gmin, gdzie odbywa się druga tura wyborów na prezydenta, wójta czy burmistrza. W Bydgoszczy i w Grudziądzu jest już po wyborach, w kilku miejscach województwa kujawsko-pomorskiego mieszkańcy pójdą w niedzielę głosować.

 • Po kujawsko-pomorskim statystycznie jeździ najwięcej pijanych kierowców

  W 2023 roku policja zatrzymała ponad 95 tys. pijanych kierowców – to ogromna liczba, przy czym optymizmu dodaje to, że z roku na rok jest ona coraz mniejsza. Rankomat.pl opracował raport z którego wynika, że województwo kujawsko-pomorskie jest liderem jeżeli chodzi o to niechlubne zjawisko, przed województwem dolnośląskim.

Wiadomości z regionu