Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBył jednym z najważniejszych zagranicznych korespondentów. Dzisiaj jest samozwańczym prezydentem Polski

Był jednym z najważniejszych zagranicznych korespondentów. Dzisiaj jest samozwańczym prezydentem Polski

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 22 maj 2022 16:29

Jeszcze nie tak dawno wskazywalibyśmy go jako jednego z najbardziej znanych bydgoszczan, być może podjęta byłaby dyskusja o umieszczeniu jego podpisu w Bydgoskiej Alei Autografów przy ulicy Długiej, dzisiaj jednak jest to postać, którą trudno traktować poważnie. Mowa o Mariuszu Maxie Kolonko, który najprawdopodobniej został ofiarą zbyt dużej sławy w internecie.

 

Mariusz Max Kolonko urodził się w 1965 roku na Śląsku, ale większość dzieciństwa spędził w Bydgoszczy. Ukończył I Liceum Ogólnokształcące, nad Brdą także zdał maturę. Od 1988 roku mieszka w Stanach Zjednoczonych, od 1992 roku współpracował jako korespondent z Telewizją Polską. W latach 2001-2005 był korespondentem Wiadomości, według badania OBOP należał do czwórki najbardziej rozpoznawalnych polskich dziennikarzy telewizyjnych. W 2006 roku współpracował z telewizją TVN, a w 2007 z TV4. Publikował też na łąmach m.in. ,,Newsweeka” oraz ,,Rzeczpospolitej”.

 

Uważa się za prezydenta Polski i wzywa Andrzeja Dudę do opuszczenia pałacu

W 2012 roku na YouTube pojawiło się MaxTV, prowadzony przez Kolonko program zorganizowany w ciekawym wystroju. Na tamte czasy było to coś nowego na polskim YouTube, dlatego MaxTV dość szybko zyskało popularność. W kolejnych latach Mariusz Max Kolonko zaczął jednak coraz bardziej odgrywać się od rzeczywistości. W 2019 roku w ramach audycji MaxTV Kolonko ogłosił nowy ruch polityczny ,,Revolution”, który miał wystartować w wyborach do polskiego parlamentu – komitet w Państwowej Komisji Wyborczej nawet się zarejestrował, ale już nie był wstanie zarejestrować w żadnym okręgu wyborczym listy z kandydatami. Podjął także próbę kandydowania na prezydenta w 2020 roku, po tym jak nie udało mi się zarejestrować wezwał swoich zwolenników do bojkotu tych wyborów, natomiast 4 lipca 2020 ogłosił siebie prezydentem Polski twierdząc, że wybory, w których wygrał Andrzej Duda są nieważne.

 

Kolonko trzyma się retoryki samozwańczego prezydenta, ostatnio wzywał prezydenta Dudę do opuszczenia Pałacu Prezydenckiego. Kolonko tym samym stanął w szeregu obok samozwańczych królów, bowiem kilka osób głosi, że są prawowitymi królami Polski.

 

Audycję Mariusza Maxa Kolonko przekraczają na YouTube niekiedy nawet 200 tys. wyświetleń, nie jest to mały wynik, co też może wyjaśniać przyczyny upadku jego powagi – sława w internecie niekiedy bowiem prowadzi do powolnego odrywania się od rzeczywistości.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu