Jesteś tutaj: HomeBydgoszczProblem wyskakującej szyny tramwajowej drogowcy chcą rozwiązać do końca czerwca

Problem wyskakującej szyny tramwajowej drogowcy chcą rozwiązać do końca czerwca

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 23 maj 2022 06:46
Problem wyskakującej szyny tramwajowej drogowcy chcą rozwiązać do końca czerwca Archiwum

Od kilku lat na ulicy Jagiellońskiej dochodzi do sytuacji, gdy szyna tramwajowa wyskakuje, co w praktyce paraliżuje ruch tramwajowy w mieście, bowiem jest to newralgiczny odcinek torowiska. Do tej pory tłumaczono to upałami i zjawiskami fizycznymi na które ma wysoka temperatura, ale przed miesiącem – w niedzielę 24 kwietnia mieliśmy taki incydent, choć temperatura daleka była od upałów. Całe szczęście, że byłą to niedziela, stąd też skutki utrudnień komunikacyjnych były mniejsze, niż gdyby doszło do tego w dzień roboczy.

Według Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przyczyną występowania tego zjawiska są uszkodzone zalewy przyszynowe. Ich naprawę planowano już jesienią ubiegłego roku, ale z powodu światowej pandemii był problem z zakupem specjalnej masy zalewowej. Udało się ją zdobyć dopiero pod koniec listopada, wówczas warunki atmosferyczne uniemożliwiały rozpoczęcie prac naprawczych, które wymagają temperatur powyżej 15 stopni Celsjusza oraz powinny występować opady.

 

Prace naprawcze według zastępcy prezydenta Mirosława Kozłowicza rozpoczęły się we wtorek 10 maja i planowane jest ich zakończenie do końca czerwca. Czy to rozwiąże problem? Czas pokaże.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu