Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrzebudowa Smukalskiej w toku

Przebudowa Smukalskiej w toku

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 19 maj 2022 00:31

Ulica Smukalska łączy Opławiec i Smukałe z osiedlem Piaski, przez ostatnie lata kojarzona była z tym, że trzeba było uważać, aby nie urwać sobie zawieszenia w samochodzie z uwagi na jej wręcz fatalny stan. W ubiegłym roku rozpoczęła się jej przebudowa, pod koniec kwietnia stan wykonania prac oszacowano na 30%.

Modernizacja Smukalskiej to wbrew pozorom jedno z ważniejszych zadań inwestycyjnych ostatniego czasu, wartość inwestycji szacuje się na ponad 25 mln zł. Przebudowa zakłada nie tylko wymianę nawierzchni, ale właściwie wyprofilowanie jezdni na nowo, tak aby uniknąć zbyt stromych podjazdów, ale też zapewnić komfort wszystkim uczestnikom ruchu, także rowerzystom i pieszym. Infrastruktura rowerowa powstanie wzdłuż całego modernizowanego odcinka, także piesza, której na dużym odcinku Smukalskiej nie było. Dzisiaj zobaczyć możemy właściwie na większości odcinka wstępną konstrukcję

 

 

 

 

Prace mają się zakończyć w połowie przyszłego roku.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu