Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasto chce walczyć z dzikimi wysypiskami przy użyciu technologii

Miasto chce walczyć z dzikimi wysypiskami przy użyciu technologii

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 18 maj 2022 12:51

Straż Miejska otrzymuje rocznie około tysiąca zgłoszeń o dzikich wysypiskach, ich usuwanie, jeżeli nie uda się ustalić sprawcy, zleca się specjalistycznym firmom, a to generuje koszty. Zastępca prezydenta Michał Sztybel zapowiada, że teraz śmiecący muszą liczyć się z tym, że prawdopodobieństwo, że zostaną przyłapani i ukarani wzrośnie.

- Czas powiedzieć stop osobom, które śmiecą. Czas powiedzieć, że uruchamiamy program zero tolerancji dla śmiecenia – zapowiada zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Ratusz chce zainstalować około 50 fotopułapek, ich lokalizacje nie będą ujawniane, mogą być też przenoszone rotacyjnie. Zdaniem ratusza to stosunkowo tanie narzędzie i wysoce skuteczne w walce z problemem zaśmiecania przestrzeni publicznej.

 

- Przeprowadziliśmy pilotaż, nie nagłaśniając do medialnie. To rozwiązanie okazało się skuteczne, udało się przyłapać w dwóch przypadkach na gorącym uczynku złapać, ukarać mandatami i sprawić, że sprawcy te miejsca posprzątały - informuje Sztybel - Cel jest taki, aby było estetycznie, aby odpadów nie było, ale też były mniejsze koszty.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Bydgoski europoseł dał pożywkę Rosji. Usunął swój wpis

  W ubiegłym tygodniu doszło do wybuchów w gazociągach Nord Stream 1 i 2, których istnienie było niekorzystne dla Polski. NATO oskarża o to Rosję zarzucając dywersję, strona rosyjska z kolei próbuje zrzucić odpowiedzialność na zachód. W tym całym zamieszaniu pojawia się też reprezentujący kujawsko-pomorskie w Parlamencie Europejskim Radosław Sikorski z wpisem na Twitterze, który wręcz wywołał międzynarodowy skandal.

  Etykiety: Radosław Sikorski
 • Sytuacja epidemiczna według raportu utrzymuje się w kujawsko-pomorskim na stabilnym poziomie (podsumowanie września)

  Przez okres września stwierdzono w województwie kujawsko-pomorskim ponad 4,2 tys. zakażeń COVID-19, jak się porówna te dane z sierpniem, to jest to o ok. 800 zakażeń mniej. W drugiej połowie września notowano jednak więcej zakażeń niż w pierwszej, co pokazuje na pewną tendencję wzrostową, ale trzeba też zaznaczyć, że dość niewielką.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu