Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAndrzej Zaćmiński i Tomasz Koczur zostali profesorami

Andrzej Zaćmiński i Tomasz Koczur zostali profesorami

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 21 maj 2022 08:36
prof. Andrzej Zaćmiński prof. Andrzej Zaćmiński

Prezydent RP Andrzej Duda pod koniec kwietnia przyznał tytuł profesora nauk humanistycznych, w dziedzinie historii Andrzejowi Zaćmińskiemu, którego kariera naukowa głównie związana była z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego. To kolejne wyróżnienie w ostatnim czasie dla pracownika naukowego UKW od prezydenta Dudy. Głowa państwa przyznała tytuł profesorski także Tomaszowi Kuczurowi.

Można powiedzieć, że profesor Andrzej Zaćmiński dzisiejszą UKW zna bardzo dobrze, zaczynał bowiem pracę naukową w Wyższej Szkole Pedagogicznej, którą następnie przekształciła się w Akademię Bydgoską, a ostatnie lata nosi dumne miano Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W latach 2006-2013 był zastępcą dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Wydziału Humanistycznego, od 2019 roku jest kierownikiem tej katedry.

Prof. Zaćmiński od lat współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi. Od 2013 roku nadzoruje prace w ramach polsko-serbskiego projektu badawczego „Polska i Jugosławia w XX wieku”, w którym uczestniczą naukowcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce oraz państw bałkańskich.

 

Profesor Andrzej Zaćmiński jest autorem ponad 80. publikacji z zakresu historii najnowszej Polski oraz stosunków międzynarodowych po II wojnie światowej, a w szczególności: polskiej myśli zachodniej, historii Polski i emigracji polskiej w Wielkiej Brytanii, parlamentaryzmu Polski Ludowej oraz historii regionu Kujaw i Pomorza po 1945 roku.

 


Profesor Tomasz Kuczur z UKW związany jest od 2000 roku. W 2004 roku uzyskał tytuł doktora nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim, od 2011 roku może tytułować się też doktorem nauk prawnych, tytuł ten uzyskał na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim.

Profesor Tomasz Kuczur jest autorem pięciu monografii, współautorem dziesięciu monografii, a w swoim dorobku posiada również kilkadziesiąt artykułów naukowych.

 

Od 2020 r. pełni funkcję Kierownika Katedry Współczesnych Systemów Politycznych i Administracyjnych na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

 

Poza działalnością uczelnianą jest także ekspertem Kancelarii Senatu w zakresie opinii prawnych oraz członkiem Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw oceny wniosków rozliczeniowych po zrealizowanym projekcie/dofinansowaniu przez instytucje naukowo-badawcze w ramach programu "Wsparcie dla czasopism naukowych", na mocy powołania przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu