Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMemoriał Ireny Szewińskiej stał się na dobre bydgoską marką, choć na początku to nie było pewne

Memoriał Ireny Szewińskiej stał się na dobre bydgoską marką, choć na początku to nie było pewne

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 maj 2022 13:34
Memoriał Ireny Szewińskiej stał się na dobre bydgoską marką, choć na początku to nie było pewne Fot: Paweł Skraba

Za nieco ponad dwa tygodnie (3 czerwca) odbędzie się IV Memoriał Ireny Szewińskiej, uznawany przez międzynarodową federację jako zawody rangi Gold, jak ujawnił główny organizator Krzysztof Wolsztyński, dwie kolejne edycje również odbędą się w Bydgoszczy. Początkowo nie było powiedziane, że będą to zawody organizowane corocznie w Bydgoszczy, dzisiaj nikt już jednak nie kwestionuje, że jest to już stała impreza bydgoska.

Irena Szewińska zdaniem wielu była najbardziej utytułowaną polską lekkoatletką w dziejach. Wsparcie Szewińskiej już jako działaczki sportowej pozwoliło zorganizować w Bydgoszczy pierwsze zawody o randze międzynarodowej i tak przez dekady ranga bydgoskich imprez rosła -

 

- Jest to memoriał Ireny Szewińskiej, najważniejszej osoby jaką spotkałem w swoim życiu jeżeli chodzi o jej sukcesy, jej osobowość, która w pewnym momencie pomogła, mi i mieszkańcom naszego województwa, bo te imprezy które zaczęliśmy 20 lat temu, to wspólnie z panią Ireną. Dobrze, że Memoriał Ireny Szewińskiej jest w Bydgoszczy, bardzo się z tego cieszymy – mówi Krzysztof Wolsztyński, główny organizator najbliższego memoriału i jego poprzednich edycji.

 

Pierwszy Memoriał Ireny Szewińskiej zorganizowano na Zawiszy w 2019 roku, zastępując odbywający się corocznie Europejski Festiwal Lekkoatletyczny. Memoriał okazał się nie tylko nawiązaniem do wybitnej lekkoatletki, ale też zwiększył rangę bydgoskich zawodów, konkurs rzutu młotem zaliczono nawet do najbardziej prestiżowej diamentowej ligi. Wówczas koncepcja była jednak taka, że Memoriał Szewińskiej miałby się odbywać na różnych stadionach, Bydgoszcz natomiast została wyróżniona jako organizator I edycji, która przypadła w roku jubileuszu 100-lecia polskiej lekkiej atletyki.


W 2020 roku Bydgoszcz zorganizowała drugą edycję, rok temu trzecią, a za chwilę będzie czwarta edycja. W międzyczasie od 2020 roku Memoriał Szewińskiej awansował w kalendarzu światowej federacji do mitingów rangi Gold.

- Memoriał Gold takimi zasadami się kieruje, że organizator musi podać daty mitingów przynajmniej do Igrzysk Olimpijskich, do 2024 roku – poinformował Wolsztyński o tym, że Bydgoszcz zorganizuje także memoriały w 2023 i 2024 roku - Rodzina zdeklarowała się, że będzie to memoriał w Bydgoszczy, bo pani Irena czuła się tutaj dobrze.

 

- Na dzień dzisiejszy jest to tylko Bydgoszcz i wyłącznie Bydgoszcz – zaznaczył Wolsztyński.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu