Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka

Prezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 14 maj 2022 09:34
Prezydent Bydgoszczy wyróżniony przez radnych Krzemieńczuka Fot: UMB

Rada Miasta Krzemieńczuka przyznała prezydentowi Rafałowi Bruskiemu medal za zasługi dla tego miasta. Podobne odznaczenie przyznano Gencho Bozhinov Genchev, burmistrzowi bułgarskiego miasta Svishtov, które podobnie jak Bydgoszcz jest miastem partnerskim Krzemieńczuka.

 

Odznaczenia przyznano w podziękowaniu za zaangażowanie władz Bydgoszczy i Svisthova w niesienie pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wyróżnienie dla prezydenta Bydgoszczy jest przede wszystkim docenieniem zaangażowania bydgoszczan, które ma miejsce od początku rosyjskiej agresji. Wciąż wiele osób zaangażowanych jest w niesienie pomocy dla uchodźców, czy w wysyłanie darów na Ukrainę.

 

Osobiście za zaangażowanie prezydentow Bydgoszczy i Svisthova dziękuje mer Krzemieńczuka Witalij Malecki.

 

W kwietniu Rada Miasta Bydgoszczy zdecydowała o przyznaniu Medalu Kazimierza Wielkiego dla Krzemieńczuka i Czerkas, bydgoskich miast partnerskich na Ukrainie.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu