Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStopa bezrobocia w Bydgoszczy poniżej 2,3%. To kolejny rekord

Stopa bezrobocia w Bydgoszczy poniżej 2,3%. To kolejny rekord

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 16 maj 2022 07:11
Stopa bezrobocia w Bydgoszczy poniżej 2,3%. To kolejny rekord Fot: Bartosz Bieliński

Kwiecień był kolejny miesiącem, gdy notowany był spadek bezrobocia w Bydgoszczy, mamy zatem kolejny miesiąc, w którym możemy powiedzieć, że bezrobocie jest historycznie niskie, bowiem tak małej liczby zarejestrowanych bezrobotnych nie było od momentu, gdy bezrobocie jest w Polsce rejestrowane.

 

W ciągu kwietnia w skali kujawsko-pomorskiego liczba bezrobotnych zmalała o dokładnie 2324 osoby. Stopa bezrobocia w kujawsko-pomorskim na koniec kwietnia wyniosła 7,3% i jest jedną z najwyższych w Polsce – przy średniej 5,3% dla kraju.

 

W Bydgoszczy liczba bezrobotnych spadła w kwietniu o 125 osób, do 3.654 zarejestrowanych osób. Stopa bezrobocia nie została jeszcze oszacowana, ale powinna być niższa niż 2,3% (wynik marcowy). Jak widać z jednej strony trudności jakie wywołuje wojna na Ukrainie, a z drugiej przypływ uchodźców, nie sprawiły, że bezrobocie wzrosło.

 

Przed rokiem w kwietniu, gdy byliśmy w drugim roku pandemii, jeszcze w trakcie poważnych ograniczeń dla funkcjonowania gastronomii, bez pracy było blisko 2,3 tys. osób więcej.

 

Najwięcej bezrobotnych w liczbach bezwzględnych notuje się w powiecie inowrocławskim – blisko 7 tys. Jest on jednak trzy razy mniej zaludniony niż wynosi populacja Bydgoszczy. Dokładniej rynkowi pracy w powiecie inowrocławskim przyjrzymy się w przyszłym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

 • Dywagacje o bilecie za 50 zł. Dzisiaj to już musztarda po obiedzie

  Od kilku miesięcy w Niemczech obowiązuje bilet miesięczny po 9 euro, który pozwala korzystać z pociągów, autobusów, tramwajów, czy metra. Temat pojawił się też w polskich mediach, stąd też nie powinno dziwić nikogo, że również wśród polityków pojawił się pomysł, aby go wdrożyć w Polsce – partia Szymona Hołowni Polska2050 wyszła nawet wprost z propozycją takiego biletu za 50 zł na drodze interpelacji poselskich.

Wiadomości z regionu