Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNa dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 maj 2022 17:40
Na dniach ruszy rewitalizacja kolejnych bulwarów nad Brdą Fot: Paweł Zielke

Według opinii wyrażanych przez bydgoszczan w konsultacjach społecznych, rewitalizacja terenów nad wodą powinna być priorytetem. Na dniach ruszyć ma rewitalizacja kolejnego odcinka bulwarów nad Brdą – od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Ratusz podpisał umowę z wykonawcą.

Najtańszą ofertę w tym przetargu złożyła firma Kormost na kwotę 8,4 mln zł (budżet zadania trzeba było zwiększyć dla wyboru wykonawcy, bowiem przewidywano wydać tylko 5,4 mln zł). Firma Kormost pracę ma rozpocząć na dniach i zakończyć w ciągu 7 miesięcy. Inwestycja zakłada nie tylko poprawę estetyki bulwarów, w tym utworzenie tarasu widokowego oraz nasadzeń, ale też umocnienie nabrzeża, co ma poprawić bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

 

Inwestycję dofinansuje Unia Europejska kwotą 4,7 mln zł. Bydgoszcz pozyskała też 35 mln zł od rządu na rewitalizację nabrzeży. Plany ratusza zakładają jednak rewitalizację w najbliższym czasie znacznie dłuższego odcinka nabrzeży Brdy, aż po Most Kazimierza Wielkiego.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu