Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPartia Ziobry odbudowuje się w Bydgoszczy. W jej kręgu oddziaływania znalazł się radny

Partia Ziobry odbudowuje się w Bydgoszczy. W jej kręgu oddziaływania znalazł się radny

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 12 maj 2022 00:59

Wypowiedzi przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszarda Terleckiego sugerujące nawet przedterminowe wybory pokazują, że w obozie rządowym się gotuje. Terlecki wprost wskazuje też na winę partii Zbigniewa Ziobro Solidarnej Polski. Tymczasem ta formacja, przez lata wręcz nieobecna w Bydgoszczy, zaczyna budować swoje struktury w mieście nad Brdą. Ostatnio obok formacji Ziobro kręci się radny Bogdan Dzakanowski.

W marcu 2014 roku w biurze ówczesnej partii Polski Razem (związanej z Jarosławem Gowinem) doszło do symbolicznego przejścia bydgoskich działaczy Solidarnej Polski do tej formacji. W praktyce wówczas Solidarna Polska w Bydgoszczy kompletnie straciła na znaczeniu. Główna przyczyna rozpadu, o której mówiło się już tylko nieoficjalnie, to konflikt z inowrocławskimi politykami SP, na których bardziej stawiał Ziobro. Co prawda pozostali pojedynczy działacze, ale po dojściu Zjednoczonej Prawicy u władzy, zaczęli szukać poklasku w skrajnych środowiskach. Jeden z działaczy, który pojawiał się na zdjęciach ze Zbigniewem Ziobro i obecnym szefem struktur wojewódzkich Ireneuszem Stachowiakiem, obecnie zaangażowany jest prorosyjski ruch związany z Wojciechem O., który dosłownie kilka dni temu stanął na ławie oskarżonych za grożenie posłom śmiercią.

 

Toruński poseł próbuje odbudowywać struktury

Ostatnie miesiące to próba zbudowania struktur w Bydgoszczy podejmowana przez toruńskiego posła Mariusza Kałużnego, który od samego początku obecności w polityce atakował Bydgoszcz za metropolitalne ambicje. Jako parlamentarzysta kojarzony jest z frakcją tzw. antyszczepionkową. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że odbudowywanie bydgoskich struktur rozpoczął od transferu z Konfederacji, byłego posła Pawła Skuteckiego. Kałużnemu nie przeszkadza nawet to, że Skutecki będąc posłem wbrew stanowisku polskiego MSZ wspierał na Bliskich Wschodzie m.in. dyktatora Baszara Al-Assada oraz libański Hezbollah, wspierając wprost sojuszników Federacji Rosyjskiej.

 

W ostatnich tygodniach widoczna była bliska współpraca Skuteckiego z bydgoskim radnym Bogdanem Dzakanowski, który współpracuje też z toruńskim parlamentarzystą. Dzakanowski przez ostatnie lata utrzymywał się głównie z diety radnego, ostatnio znalazł zatrudnienie w Lasach Państwowych. W kuluarach mało kto wierzy, że zbiegiem okoliczności jest to, że zbiegło się to z bliższą współpracą z toruńskim parlamentarzystą.

 

Radny kłopotliwy dla klubu

W grudniu doszło do poważnej awantury wewnątrz klubu PiS-u, po tym gdy podczas ustalania pensji prezydenta Rafała Bruskiego Dzakanowski postanowił przebić propozycję Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, choć szef klubu PiS-u Jarosław Wenderlich chciał, aby prezydent zarabiał jeszcze mniej, dzięki propozycji Dzakanowskiego Bruski zarobi znacznie więcej. Tym zachowaniem Dzakanowski wywołał rozgoryczenie wśród większości kolegów z klubu.

 

Również happeningowa aktywność radnego np. zniszczenie baneru krytykującego rząd pod bydgoskim sądem, co doprowadziło do postawienia mu zarzutów, wizerunkowo nie pomagało Prawu i Sprawiedliwości.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu