Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoski MOPS przekazał bydgoszczanom prawie 700 tys. zł za przyjęcie Ukraińców. Zmieniają się zasady

Bydgoski MOPS przekazał bydgoszczanom prawie 700 tys. zł za przyjęcie Ukraińców. Zmieniają się zasady

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 10 maj 2022 14:55

Przyjęta przez parlament specustawa zakładała, że każdy przyjmujący uchodźcę z Ukrainy pod swój dach otrzymać może za każdy dzień pobytu 40 zł zapomogę przez okres dwóch miesięcy. MSWiA zmieniło rozporządzenie wydłużając możliwy czas pomocy nawet do 4 miesięcy, czyli 120 dni. Przy czym zmieniła się istotna formalność.

Wnioski o zapomogi za okres od 29 kwietnia wymagają podania numeru PESEL uchodźcy. Za uchodźcę zgodnie z przepisami uznaje się osobę, która przekroczyła jakąkolwiek granicę ze strony ukraińskiej po 26 lutego. Wcześniej dający schronienie uchodźcom mogli otrzymywać zapomogę bez posiadania przez uchodźcę numeru PESEL. MSWiA zapewne uznało, że do 29 kwietnia minęło wystarczająco czasu, aby każdy zainteresowany uchodźca uzyskał ten numer, który uprawnia też do innych świadczeń, przede wszystkim jednorazowej pomocy w kwocie 300 zł.

 

Zapomogę 40 zł dla przyjmujących uchodźców w Bydgoszczy wypłaca Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Do tej pory bydgoszczanom wypłacono 692 tys. zł z tego tytułu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu