Jesteś tutaj: HomeBydgoszczStraż Miejska prowadzi postępowanie w sprawie wojskowych limuzyn

Straż Miejska prowadzi postępowanie w sprawie wojskowych limuzyn

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 09 maj 2022 14:01

We wtorek 3 maja pod bydgoską Katedrą zaroiło się od samochodów, choć na tym obszarze obowiązują ograniczenie do parkowania wyłącznie 4 pojazdów z identyfikatorami Urzędu Miasta, wcześniej znajduje się znak ,,zakaz ruchu”, który zabrania tak naprawdę wjazdu bez identyfikatorów pod Katedrę. Tego dnia urządzono sobie w tym miejscu dziki parking, niektóre pojazdy stały nawet na trawniku.

Większość rejestracji rozpoczynała się od litery ,,U”, co oznacza, że mamy do czynienia z wojskowymi samochodami, nie przypominały one jednak pojazdów bojowych, a były to bardziej limuzyny przywożące oficerów.

 

Straż Miejska po naszej interwencji informuje, że w przedmiotowej sprawie prowadzone jest postępowanie wyjaśniające.

 

 

 

VIP-y niech parkują w sposób cywilizowany

Działo się to wszystko przy okazji obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, stąd też zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, aby w przypadku tego typu uroczystości, opracować zasady udostępniania parkingu przy samym ratuszu, który stał we wtorek prawie pusty. Byłoby to na pewno bardziej cywilizowane rozwiązanie sprawy niż parkowanie ,,na dziko”, niekiedy na trawnikach.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • NIK: Województwo Kujawsko-Pomorskie i Toruń zaniżały w dokumentach zadłużenie

  W czwartek Najwyższa Izba Kontroli opublikowała raport poświęcony nadzorowi właścicielskiemu nad spółkami należącymi do kujawsko-pomorskich samorządów. Jednym z celów tej kontroli było zwiększenie transparentności dotyczącej realnego długu publicznego, bowiem w szczególności Samorząd Województwa od wielu lat prowadzi politykę przerzucania długów na spółki sobie podległe. Kontrolę przeprowadzono w bliskiej współpracy z Regionalną Izbą Obrachunkową.

 • Bruksela zatwierdziła nowy program operacyjny dla kujawsko-pomorskiego

  Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza – taką nazwę nosi dokument, w ramach którego do 2030 roku kujawsko-pomorskiego otrzyma 1.836 mld euro na inwestycje. Będzie to trzeci duży program operacyjny dla województwa, w historii naszej przynależności do Unii Europejskiej.

Wiadomości z regionu