Jesteś tutaj: HomeBydgoszczMiasta partnerskie wciąż potrzebują pomocy. Zapraszamy do licytacji

Miasta partnerskie wciąż potrzebują pomocy. Zapraszamy do licytacji

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 08 maj 2022 18:15

Od ponad dwóch miesięcy Ukraina broni się przed rosyjską agresją, na przełomie lutego i marca było widoczne bardzo duże zaangażowanie Polaków w niesienie pomocy, ostatnio nieco przygasło. Niech zorganizowana przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy licytacja będzie pretekstem, aby jeszcze nieco pomóc.

 

TMMB wraz z Urzędem Miasta prowadzi w internecie zbiórkę pieniędzy na rzecz Krzemieńczuka i Czerkasów, miast partnerskich na Ukrainie, które borykają się z ogromną liczbą uchodźców wewnętrznych, czyli pomagają bezpośrednio osobom, które ewakuowały się z obszarów objętych działaniami zbrojnymi. Tylko na portalu zrzutka.pl uzbierano już ponad 20 tys., do tego są jeszcze wpłaty bezpośrednio na konto tej zbiórki. To dużo pieniędzy, ale potrzeby na Ukrainie są duże.

 

19 kwietnia do obiegu weszła wyjątkowa kartka pocztowa na 60. rocznicę rozpoczęcia prac nad pierwszym tramwajem przegubowym w Polsce. To wydawnictwo wywołało tak duże zainteresowanie, że nakład dość szybko się skończył. Kartkę zdobyć można w ramach litycytacji prowadzonej przez TMMB. Wystarczy wejść na Fan Page (na Facebook-u) TMMB i w komentarzu zaoferować swoją ofertę: https://www.facebook.com/Towarzystwo-Mi%C5%82o%C5%9Bnik%C3%B3w-Miasta-Bydgoszczy-199985897202670

 

 

 

 

Zwycięzce licytacji poznamy we wtorek o godzinie 20:00. Zwycięzca będzie zobowiązany wpłacić tę kwotę na zbiórkę dla Krzemieńczuka i Czerkasów - https://zrzutka.pl/z579zs

 

Pod tym linkiem możemy również wpłacić dowolny datek, nie biorąc udziału w tej licytacji.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu