Jesteś tutaj: HomeBydgoszczToruńska firma przebuduje dworzec Bydgoszcz Zachód

Toruńska firma przebuduje dworzec Bydgoszcz Zachód

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 06 maj 2022 15:26
Toruńska firma przebuduje dworzec Bydgoszcz Zachód Wizualizacja

PKP SA rozstrzygnęło przetarg na przebudowę dworca Bydgoszcz Zachód, który zyskać ma nowy blask. Najprawdopodobniej remont ruszy już w maju, a zakończy się w kwietniu przyszłego roku. Nie był to łatwy przetarg – postępowanie toczyło się bowiem blisko rok.

Bydgoski dworzec przebuduje firma AGAD z Torunia, która zaoferowała w przetargu kwotę nieco ponad 4,3 mln zł. Była to druga najtańsza oferta, najtańszą PKP SA wykluczyło, zapewne podejrzewając jej nierealność wykonania. Budżet przewidziany przez PKP SA na to zadanie to 3,3 mln zł, co oznacza, że zamawiający dla rozstrzygnięcia tego przetargu musiał go zwiększyć. Najwyższe oferty zbliżały się do 7 mln zł.

 

Stacja Bydgoszcz Zachód mieści się przy ulicach Mińskiej i Flisackiej, jest pierwszą stacją na zachód od Bydgoszczy Głównej, dalej na zachód znajduje się stacja Osowa Góra. Codziennie przez tą stacje przejeżdżają pociągi jadące w kierunku Nakła nad Notecią oraz Piły. Są plany także budowy nowej linii (odbijającej w okolicy Nakła) do Koszalina i Kołobrzegu, jako elementu budowy kolei dużych prędkości.

 

Było to trzecie podejście do przetargu – pierwszy unieważniony został w lipcu ubiegłego roku, bo nie zgłosił się żaden oferent. Drugi ogłoszony na jesieni unieważniono z powodu błędów formalnych (zmieniły się przepisy). Trzeci przetarg kończy się wyborem wykonawcy.

 

 

Wizualizacje:

 

 

PKP SA planuje do 2027 roku zmodernizować jeszcze sąsiednią stację Bydgoszcz Osowa Góra.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu