Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrwają ważne społecznie konsultacje. Dotyczące ochrony zieleni

Trwają ważne społecznie konsultacje. Dotyczące ochrony zieleni

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 07 maj 2022 08:03
Trwają ważne społecznie konsultacje. Dotyczące ochrony zieleni Archiwum

Geneza tego tematu sięga właściwie 2020 roku, wówczas społecznicy z Modrzewia skierowali petycję o ustanowienie w Bydgoszczy standardów ochrony zielenie, po drodze było też wystąpienie obywatelskie na sesji Rady Miasta. Była to można powiedzieć reakcja na sytuację, gdy wykonawcy inwestycji, często bezmyślnie niszczyli drzewa czy krzewy, często w sposób nieodwracalny.

 

Przykładów takich niepotrzebnych zniszczeń zielenie w ostatnich latach było wiele, które społecznie ujawniali internauci. Dlatego społecznicy wyszli z postulatem, aby opracować katalog zasad, których przestrzegania będą zobowiązani wykonawcy inwestycji. Takie katalogi już niektóre miasta w Polsce wprowadziły, za pioniera można uznać Wrocław.

 

W ubiegłym roku, za pieniądze pozyskane z funduszy norweskich, rozpoczęła się realizacja projektu ,,Bez lipy”, którego celem było wypracowanie w ramach partycypacji społecznej standardów ochrony zieleni, które dotykały by też innych aspektów dotyczących ochrony przyrody w mieście. Przez ostatni rok prace toczyły się w stosunkowo wąskim gronie.

 

Prezydent Rafał Bruski wydał zarządzenie, że konsultacje zostaną wydłużone do 30 września, a nie zakończą się z końcem kwietnia . Wstępny projekt takich dobrych praktyk ma się pojawić dopiero po tej dacie.

 

Warte obejrzenia

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

  • Inowrocławski klub stracił licencję

    Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Wiadomości z regionu