Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje

Rozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 maj 2022 18:41
Rozpoczął się proces patostreamera. Do zarzutów się nie przyznaje Fot: Facebook

W czwartek 5 maja odbyła się pierwsza rozprawa, w której na ławie oskarżonych stanął patostreamer Wojciech O. W styczniu podczas wiecu na Starym Rynku zapowiadał, że będzie zabijał posłów, którzy zagłosują za zaostrzeniem restrykcji pandemicznych. Dwa dni później został zatrzymany przez policję, do dzisiaj przebywa w areszcie. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

- Jak zagłosują na tak, to chce ich zabić – grzmiał w styczniu na Starym Rynku Wojciech O., trzymając w ręku kij, którym wymachiwał – To jest kij na poselski ryj.


Te słowa padły na kilka dni przed głosowaniem w Sejmie ustawy, która miała zaostrzyć restrykcje pandemiczne, z tego powodu Wojciech O. odpowiada za to, że groźbom pozbawienia życia, próbował wpłynąć na głosowania posłów.

Wojciech O. przed bydgoskim Sądem Okręgowym nie przyznał się do winy, jednocześnie nie wycofał się ze swoich słów. Próbował przekonywać, że został źle zrozumiany. Jednocześnie przyjął narrację, że styczniowy więc to była instalacja artystyczna i performance. Oskarżony próbował robić show na sali sądowej. Przypatrywali się temu jego sympatycy, który kilkudziesięciu zjechało się z całej Polski, tego dnia urzędowali głównie na placu przy pomnika Kazimierza Wielkiego, niektórzy mieli szare mundury.

 

 

 

Kolejna rozprawa odbędzie się w przyszłym tygodniu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu