Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojsko i telewizja urządzili sobie dziki parking przed Katedrą. Nie oszczędzono nawet trawników

Wojsko i telewizja urządzili sobie dziki parking przed Katedrą. Nie oszczędzono nawet trawników

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 05 maj 2022 00:34

Spór o parkowanie przed bydgoską Katedrą to już sprawa stara, ale jak się okazuje było dużo szumu, a nadal są tacy którzy uważają, że ich pewne zasady nie dotyczą. Sprawa może jednak zaskakiwać z innego powodu, bowiem po sąsiedzku mieści się parking przy Urzędzie Miasta, który we wtorek 3 maja był prawie pusty, jeżeli już jakieś vip-y musiały zaparkować przy Katedrze, wydawał się on właściwszym miejscem.

Zgodnie z obowiązującą organizacją ruchu przy Katedrze mogą maksymalnie parkować 4 pojazdy, które posiadają identyfikator Urzędu Miasta. We wtorek 3 maja nie tylko ten warunek nie był spełniony, ale lekko licząc naliczyć można było 15 pojazdów, w tym część parkujących na trawniku, za co zwykłemu obywatelowi groziłby mandat nawet w kwocie 1 tys. zł. Ten przykład pokazuje, że są jednak równi i równiejsi – prawie wszystkie samochody miały rejestracje rozpoczynające się od litery ,,U”, czyli były to pojazdy należące do wojska, do tego na trawniku swój samochód postanowiła usadowić Telewizja Polska. Z wojskowych pojazdów tylko jeden przewoził żołnierzy (oznakowany Żandarmerii Wojskowej), pozostałe przywiozły oficerów jako VIP-ów na uroczystości Konstytucji 3 Maja.

 

 

 

Dziki parking powstał właściwie na oczach funkcjonariuszy Straży Miejskiej. Zwróciliśmy się do tej formacji z prośbą o wyjaśnienie sprawy, do teraz jednak nie została udzielona odpowiedź. Można jednak próbować sobie wyobrazić, że zwrócenie uwagi wojskowym przez Straż Miejską mogłoby zostać odebrane lekceważąco, to jednak prawo obowiązuje wszystkich, także kierowców oficerów Wojska Polskiego.

 

Najbardziej może jednak zadziwiać to, że parking przy ratuszu stał pusty, choć można by tam skierować pojazdy ,,vip-ów”, aby nie naruszały obowiązującej organizacji ruchu.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu