Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPortal związany z byłym wicemarszałkiem i radnym zablokowany przez ABW

Portal związany z byłym wicemarszałkiem i radnym zablokowany przez ABW

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 maj 2022 09:06

Od jakiegoś czasu u większości dostawców internetu w Polsce zablokowana jest strona Myśli Polskiej. Przynajmniej ,,polskiej” w nazwie, bo lepszym przymiotnikiem wydaje się Myśl ,,rosyjska”. Przyczyną kłopotów redakcji jest uznanie przez Agencję Bezpieczeństwa treści z portalu jako stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa państwa.

 

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę polskie służby zaczęły bardziej zdecydowanie walczyć z propagandą w internecie. Na wspomnianym portalu publikowały osoby bezpośrednio promujące punkt widzenia polityczny Kremla – m.in. Mateusz P., któremu ABW postawiła zarzuty szpiegostwa na rzecz Rosji i Chin; Agnieszka Piwar która otwarcie prezentuje propagandę Kremla. Oboje pisują też artykuły dla Sputnika i telewizji RT, które również są zablokowane w Polsce, bowiem są to organy propagandowe Kremla. Na wspomnianym portalu obrońców Mariumpola nazywa się nazistami, chcąc tym samym usprawiedliwiać rosyjską inwazję (według Putina wojska rosyjskie wkroczyły na terytorium Ukrainy zwalczać faszyzm). Na tym portalu pojawiają się też regularnie tłumaczone myśli Aleksandra Dugina, jednego z głównych ideologów Kremla, który za zaangażowanie na rzecz aneksji Krymu ma zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej.

 

Mateusz P. i Piwar w swoim gronie redakcyjnym mają też Macieja Eckardta, byłego wicemarszałka województwa kujawsko-pomorskiego (mandat radnego sejmikowego pełnił po wyborze z listy Ligi Polskich Rodzin) oraz w latach 2010-2014 radnego Rady Miasta Bydgoszczy (mandat z listy Konstantego Dombrowicza), obecnie kierownik w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Eckardt w Myśli Polskiej nie jest jednak zwykłym publicystą, portal wydaje Fundacja Narodowa im. Romana Dmowskiego, pod której sprawozdaniem finansowym podpisał się jako członek zarządu, czyli osoba decyzyjna, choć w KRS nie jest wpisany. Również według strony internetowej tej fundacji Eckardt jest członkiem zarządu.

 

W jednej z ostatnich swoich publikacji Maciej Eckardt komentuje zamieszanie z blokowaniem strony - cała para idzie na stłamszenie niszowego w sumie tygodnika, którego jedyną winą jest to, że ma swój punkt widzenia, tyle że nie mieszczący się w ogólnym nurcie.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Kreml coraz więcej inwestuje w propagandę. Także tą adresowaną do obywateli Unii Europejskiej

  W ubiegłym roku Kreml przeznaczył 1,5 mld dol. na media masowe, które odgrywają kluczową rolę w działaniach propagandowych i dezinformacyjnych rosyjskiego rządu – wynika z raportu think tanku DebunkEU.org. Tegoroczne wydatki mogą się okazać jeszcze wyższe, bo w I kwartale tego roku, kiedy nastąpiła agresja na Ukrainę, budżet na media masowe zwiększył się trzykrotnie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej. – Narzędzia, które kształtują świadomość i opinię publiczną oraz przedstawiają wyłącznie pozytywny wizerunek Putina oraz Kremla, są nieodzowne do tego, żeby ta władza była kontynuowana – mówi Jakub Kubś, analityk DebunkEU.org.

 • Decyzja środowiskowa może opóźnić budowę S-10 w kierunku na Szczecin (raport)

  Dużo uwagi poświęca się odcinkowi Bydgoszcz – Toruń drogi ekspresowej S-10, głównie za sprawą bardzo dużej ilości wypadków, w tym też śmiertelnych. Docelowo droga ekspresowa S-10 ma połączyć Szczecin z Bydgoszczą i Warszawą, O ile w przypadku odcinka Bydgoszcz – Toruń kończy się etap związany z podpisywaniem umów z wykonawcami i w przyszłym roku może ruszyć budowa, to odcinek zachodni Bydgoszcz – Wyrzysk utknął na etapie postępowania o decyzję środowiskową.

Wiadomości z regionu