Jesteś tutaj: HomeBydgoszczZdaniem Kuratorium we ,,Wróżce” nie wydarzyło się nic złego, radni ocenili to zupełnie inaczej w uchwale

Zdaniem Kuratorium we ,,Wróżce” nie wydarzyło się nic złego, radni ocenili to zupełnie inaczej w uchwale

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 04 maj 2022 06:16

W ubiegłym tygodniu Rada Gminy w Białych Błotach przyjęła uchwałę, w której obciąża dyrektor gminnego przedszkola ,,Wróżka” tym, że dopuściła do sytuacji znęcania się psychicznego nad dziećmi oraz domaga się od wójta zawieszenia jej w obowiązkach do czasu pełnego wyjaśnienia sprawy. Zupełnie inną opinię w tej sprawie wyraziło Kujawsko-Pomorskie Kuratorium Oświaty.

We wtorek 26 kwietnia radni Białych Błot zebrali się właściwie tylko po to, aby rozpatrzyć skargi, które wcześniej komisja właściwa do skarg i petycji analizowała. Dzień wcześniej na stronach Urzędu Gminy ukazała się natomiast notka o opinii z kuratorium, w której napisano (autorstwo Urzędu Gminy): W ocenie wizytatorów Kujawsko- Pomorskiego Kuratorium Oświaty, zarzut rodziców wobec dyrektora przedszkola dotyczący zignorowania niewłaściwego zachowania nauczyciela jest niezgodny ze stanem faktycznym. Uznano również za pozbawiony podstaw kolejny zarzut rodziców, podnoszących brak kwalifikacji nauczyciela, który miał dopuścić się nieprawidłowego zachowania wobec dziecka.

 

Na początku wtorkowej sesji wójt Dariusz Fundator, z uwagi na tę opinię wnosił o wycofanie z porządku obrad głosowania nad uchwałą uderzającą w dyrektor przedszkola, do czasu wyjaśienia sprawy - Kurator wyraził opinie, że nie znajduje potwierdzenia szereg zarzutów skierowanych wobec pani dyrektor – tłumaczył.

 

Radni na tę propozycję jednak nie przystali, do głosu dopuszczono m.in. rodzica jednego z podopiecznych, w którego relacji padały sformułowania o znęcaniu się psychicznym oraz o tym, że musi teraz na własny koszt korzystać z usług psychologicznych. Radni niemal jednogłośnie, przy zaledwie jednym głosie wstrzymujących, obciążyli dyrektor żłobka oraz wyrażając oczekiwanie jej zawieszenia w obowiązkach.

 

Na tej samej sesji radni Białych Błot przyjęli też uchwałę stwierdzającą nadużycia kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu