Jesteś tutaj: HomeBydgoszczLewica w Święto Pracy apeluje o dogadanie się rządu z Brukselą

Lewica w Święto Pracy apeluje o dogadanie się rządu z Brukselą

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 14:00

1 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy m.in. na pamiątkę ustanowienia 8-godzinnego dnia pracy, co ponad 100 lat temu było wielkim przełomem. To święto stało się też tożsamością Lewicy, dla której jest to jeden z najważniejszych dni w roku. Starą już tradycją na Placu Wolności w Bydgoszczy odbył się lewicowy więc 1-majowy.

- W dniu tym oddajemy hołd wszystkim tym, którzy tworzą nowe wartości, są ludźmi pracy. Pracują na rzecz dobrej przyszłości z jednej strony swojej własnej, ale też naszego kraju Polski – mówił poseł Jan Szopiński. Jego wystąpienie w dużej mierze było poświęcone innemu wydarzeniu, a mianowicie 18-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Szopiński przypomniał, że to za rządów Lewicy Polska weszła do Unii Europejskiej, a rok wcześniej Polacy w referendum wyrazili na to zgodę.

 

- Kiedy wchodziliśmy do Unii Europejskiej podpisywaliśmy dokumenty, w których zobowiązywaliśmy się, że będziemy przestrzegać praw, że będziemy członkiem rodziny europejskiej, która ma zasady, która pewne prawa, ale przede wszystkim ma jeden najważniejszy element – jest wolnością! – mówił parlamentarzysta Lewicy na Placu Wolności - Dzisiaj mamy kilkunastu polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy mówią nie dla Unii Europejskiej, którzy mówi nie pieniądzom, które tam są.

 

Szopiński zaapelował do rządzących o zmianę postawy, aby chociażby setki miliardów zablokowane w ramach Krajowego Programu Odbudowy trafiły do Polski - Dzisiaj apelujemy z tego miejsca do polityków Zjednoczonej Prawicy. Polska czeka na pieniądze z Unii Europejskiej. Polska czeka na to, aby mogły się rozwijać nasze wsie, miasta i przedsiębiorstwa.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Niecodzienny finał obrad Sejmiku. Radni ponad podziałami wsparli starania rodziców 19-miesięcznej Zosi Szczęśniewskiej

  Kilka miesięcy temu Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało finansowanie drogiej terapii rzadkiej choroby jaką jest rdzeniowy zanik mięśni (SMA), co wywołało nadzieję wśród rodziców chorych na tę śmiertelną chorobę. Po chwili entuzjazmu u wielu opadł, gdy okazało się, że na refundację mogą liczyć rodzice dzieci, które nie ukończyły 6 miesiąca życia, choć część ekspertów uważa, że granicą brzegową jest 13,5 kg. W poniedziałek Sejmik Województwa ponad podziałami politycznymi, co się rzadko zdarza, poparł starania o objęcie refundacją także Zosi.

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

Wiadomości z regionu