Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 00:09
Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy Fot: UMB

W lutym na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec uruchomiona została sygnalizacja świetlna, zabiegali o to mieszkańcy Opławca, bowiem ulica Koronowska to dzisiaj jedno ze skomunikowań Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy to poprawiło bezpieczeństwo, dlatego drogowcy pilnie mają się zastanowić jak to poprawić.

Sygnalizacja nie jest zbyt dobrze widoczna dla kierowców wyjeżdżających zza zakrętu od strony Tryszczyna. Wymusza to na nich w przypadku czerwonego światła gwałtowne hamowanie, co może skończyć się niebezpiecznie.

 

Problem w interpelacji podnosi wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler. Postuluje on, aby przed zakrętem, jakieś 100 metrów przed światłami, postawić znak ostrzegający o sygnalizacji. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz w ubiegłym tygodniu poinformował, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w trybie pilnym zajmie się tym problemem.

 

Przed uruchomieniem świateł pojawiły się postulaty, że lepszym rozwiązaniem byłaby budowa ronda turbinowego. Ratusz nie zdecydował się jednak na to rozwiązanie z uwagi na wyższe koszty, w tym konieczność odkupu działek.

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejmik uczcił uchwałą zapomnianego noblistę ze Strzelna

  W 1907 roku nagrodę Nobla z dziedziny fizyki uzyskał Albert Michelson, który urodził się w 1852 roku w Strzelnie, wówczas będącego częścią Prus. Gdy miał trzy lata jego rodzina wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych i to temu krajowi przypisuje się jego Nobla, choć Albert Michelson przez całe życie podkreślał swoje związki z Polską i gdy przychodziło mu wypełniać dokumenty, jako miejsce urodzenia podawał Polskę (formalnie wówczas nieistniejącą).

 • RDOŚ wydał decyzję środowiskową dla zachodniego odcinka drogi ekspresowej S-10

  Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla odcinka Bydgoszcz – Wyrzysk drogi ekspresowej S-10 – to ważna dla regionu droga, która skomunikuje nas sprawniej ze Szczecinem i Gorzowem Wielkopolskim.. Decyzja środowiskowa to ważny moment procedury formalnej, ale trzeba pamiętać, że nie jest ona prawomocna.

Wiadomości z regionu