Jesteś tutaj: HomeBydgoszczSygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 01 maj 2022 00:09
Sygnalizacja w Opławcu do poprawki. Rozwiązanie ze światłami sprawia problemy Fot: UMB

W lutym na skrzyżowaniu ulic Koronowskiej i Opławiec uruchomiona została sygnalizacja świetlna, zabiegali o to mieszkańcy Opławca, bowiem ulica Koronowska to dzisiaj jedno ze skomunikowań Bydgoszczy z drogą ekspresową S-5. Pojawiają się jednak wątpliwości, czy to poprawiło bezpieczeństwo, dlatego drogowcy pilnie mają się zastanowić jak to poprawić.

Sygnalizacja nie jest zbyt dobrze widoczna dla kierowców wyjeżdżających zza zakrętu od strony Tryszczyna. Wymusza to na nich w przypadku czerwonego światła gwałtowne hamowanie, co może skończyć się niebezpiecznie.

 

Problem w interpelacji podnosi wiceprzewodniczący Rady Miasta Lech Zagłoba-Zygler. Postuluje on, aby przed zakrętem, jakieś 100 metrów przed światłami, postawić znak ostrzegający o sygnalizacji. Zastępca prezydenta Mirosław Kozłowicz w ubiegłym tygodniu poinformował, że Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w trybie pilnym zajmie się tym problemem.

 

Przed uruchomieniem świateł pojawiły się postulaty, że lepszym rozwiązaniem byłaby budowa ronda turbinowego. Ratusz nie zdecydował się jednak na to rozwiązanie z uwagi na wyższe koszty, w tym konieczność odkupu działek.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu