Jesteś tutaj: HomeBydgoszczFordońskie fontanny przeszły pozytywnie test

Fordońskie fontanny przeszły pozytywnie test

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 kwiecień 2022 00:32
Fordońskie fontanny przeszły pozytywnie test Fot: ZDMiKP

Atrakcyjność Rynku w Starym Fordonie mają podkreślać fontanny z możliwością skoordynowania ich z muzyką i laserowymi pokazami multimedialnymi. Stałą atrakcją staną się one w czerwcu, natomiast w czwartek 28 kwietnia przeprowadzono testy instalacji,. Testy, które jak wynika ze zdjęć i filmików są zdane.

 

Kluczowym elementem zrewitalizowanego Rynku w Starym Fordonie ma być fontanna w kształcie koła o średnicy 22 metrów. Fontanna pracować w rytmie muzyki co będzie stanowić atrakcję samą w sobie, fontanna przypominać ma płytkie oczko wodne.

 

W razie potrzeby fontannę będzie można wyłączyć, wówczas możliwe będzie wykorzystywanie całej powierzchni fordońskiego Rynku, chociażby na potrzebę organizacji uroczystości. Fontannę zamontowano 3 metry pod ziemią, w specjalnie do tego celu przygotowanym betonowym pomieszczeniu.

 

 

 

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu