Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie lotnisko miało szansę na stałe loty towarowe z Chin. Sytuacja międzynarodowa wszystko pokrzyżowała

Bydgoskie lotnisko miało szansę na stałe loty towarowe z Chin. Sytuacja międzynarodowa wszystko pokrzyżowała

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 30 kwiecień 2022 10:50
Bydgoskie lotnisko miało szansę na stałe loty towarowe z Chin. Sytuacja międzynarodowa wszystko pokrzyżowała Fot: PLB

Wielu ekspertów wskazuje, że w Polska ma ogromny niewykorzystany potencjał jeżeli chodzi o CARGO. Przykładem tego jest sytuacja, gdy tylko lotnisko w węgierskim Budapeszcie ma większe przeładunki niż wszystkie polskie lotniska razem wzięte. Potencjał jest, ale nie udaje się go wciąż wykorzystać, choć padają głosy, chociażby ministra Marcina Horały, że to właśnie CARGO może być szansą na odbicie się bydgoskiego lotniska.

 

Jeżeli chodzi o CARGO to paradoksalnie dla Portu Lotniczego Bydgoszcz najważniejszy był rok 2020, wówczas firmy z regionu ściągały samoloty z Azji, co pozwoliło przeładować drogą lotniczą 38 ton. Lata wcześniejsze oraz ubiegły rok to tylko marginalne przeładunki, mamy jedynie CARGO tzw. RFS (Road Feeder Services), co jak angielska nazwa mówi, jest już przewozami tylko drogowymi.

 

Była szansa na stałe przewozy lotnicze z Chin

Na wtorkowej komisji Gospodarki Przestrzennej Rady Miasta prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz Tomasz Moraczewski przyznał, że było blisko uruchomienia przez prywatnych spedytorów lotów z Chin, które pozwoliłyby już w widoczny sposób rozwijać bydgoskie CARGO.

 

- Inwestor był rosyjski – oświadczył Moraczewski, wskazując, że w sytuacji międzynarodowych sankcji z tego tematu już nic nie będzie.

 

Oddział Celny zwiększy atrakcyjność

Władze Portu Lotniczego Bydgoszcz liczą, ze otwarty w lutym Całodobowy Odział Celny zwiększy klimat dla CARGO w Bydgoszczy. Całodoba obsługa ma zwiększyć atrakcyjność PLB dla międzynarodowych spedytorów. Szansą na wzrost wyników cargo są też oddane do użytku odcinki drogi ekspresowej S-5 oraz planowana w najbliższych latach droga ekspresowa S-10.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu