Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoszcz stanie się zagłębiem produkującym puszki do napojów?

Bydgoszcz stanie się zagłębiem produkującym puszki do napojów?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 29 kwiecień 2022 06:01
Bydgoszcz stanie się zagłębiem produkującym puszki do napojów? CC BY 2.0 by Marcos André

Puszki aluminiowe, które są popularne wśród produkujących napoje, uznawane są za jedne z najbardziej ekologicznych opakowań – puszki aluminiowe można bowiem poddawać recyclingowi w nieskończoność. Jednym z wiodących polskich producentów puszki aluminiowe jest Canpack, który posiada fabryki na całym świecie, najważniejszy zakład w Polsce mieści się w Bydgoszczy na Osowej Górze.

 

Niemieckie media branżowe informują, że Canpack planuje poważnie rozbudować bydgoski zakład, tworząc nową linię produkcyjną, dzięki czemu zakład będzie wstanie zwiększać produkcję o milion puszek rocznie. Inwestycja ma się zakończyć w 2024 roku.

 

Siedzibą Canpack jest Kraków, firma ta sponsoruje też koszykarki Wisły Kraków. W Polsce posiada dwie fabryki puszek: w Bydgoszczy i w Brzesku. Ponadto ma swoje fabryki m.in. w stolicy Rumunii Bukareszcie, w Sasablance w Maroko, Fortalezji w Brazylii, czy Helmond w Holandii.

 

 

Warte obejrzenia

  • Akademia Leona Koźmińskiego zdominowała akademickie szachowe mistrzostwa Polski

    Od piątku do niedzieli Politechnika Bydgoska była gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski w szachach, które zgromadziły 386 szachistów reprezentujących 55 uczelni. Najlepiej wypadli szachiści związani z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie.

  • W Bydgoszczy będziemy za kilka tygodni gościć najlepsze szachistki na świecie

    FIDE Grand Prix Kobiet to jedna z najbardziej prestiżowych zawodów szachowych kobiet składający się z czterech podturniejów – zmagania 2022-2023 zakończą się w maju w Bydgoszczy. Do rywalizacji w FIDE Grand Prix zaproszono 16 zawodniczek światowego formatu – pula nagród to około 400 tys. euro. Najlepsze zawodniczki po 4 turniejach dostaną szansę walki o tytuł mistrzyni świata.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu