Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRolę magazynu darów w Myślęcinku przejmują punkty osiedlowe

Rolę magazynu darów w Myślęcinku przejmują punkty osiedlowe

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 28 kwiecień 2022 15:36

Do soboty 23 kwietnia ukraińscy uchodźcy zgłaszali się po dary do Bydgoskiego Centrum Targowo Wystawienniczego, uznano jednak, że a formuła pomocy się już wyczerpała, dlatego postanowiono pomoc zdecentralizować do punktów osiedlowych, które powoli powstają. Jeszcze soboty 23 kwietnia społecznicy utworzyli taki punkt przy Gdańskiej 138, w miejscu byłego sklepu sportowego.

Punkt ten czynny jest niemal codziennie przez dwie godziny, ustawiające się kolejki pokazują jak bardzo pomoc jest wciąż potrzebna. W sklepie uchodźcy mogą bezpłatnie otrzymać najpotrzebniejsze artykuły.

 

Po sąsiedzku, dosłownie kilkanaście metrów dalej w byłym sklepie Akpol znajduje się z kolei społeczny magazyn, tam mieszkańcy mogą przywozić dary, a wolontariusze je segregują, a później przekazują do sklepów społecznych. W piątek 29 kwietnia dary można przywozić w godzinach 9:00-11:00 oraz 18:30 – 20:00. Przede wszystkim potrzeba żywności o długm terminie ważności.

 

 

 

Inny ze sklepów utworzono przy ulicy Jackowskiego 30.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Zdaniem NIK Urząd Marszałkowski wykorzystał przepisy pandemiczne, aby zlecić toruńskiej firmie usługi reklamowe

    W 2020 roku przyjęta została specustawa mająca pomóc w przeciwdziałaniu skutkom pandemii COVID-19, pozwalała ona ominąć prawo o zamówieniach publicznych jeżeli jest to niezbędne do powstrzymania rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Zarząd Województwa postanowił w oparciu o te przepisy przeznaczyć prawie 400 tys. zł na kampanie reklamową. Wątpliwości co do takiego działania wyraża Najwyższa Izba Kontroli.

  • Fakty o przebiegu szybkiej kolei CPK przez nasz region (raport)

    Przed dwoma tygodniami odbyło się w Toruniu spotkanie samorządowców w sprawie zmiany przebiegu szybkiej kolei CPK, bowiem ta omija największe miasta regionu, z kolei przed tygodniem Rada Miasta Bydgoszczy jednomyślnie przyjęła stanowisko wskazujące, że szprycha CPK powinna przebiegać przez Bydgoszcz. W mediach publicznych pojawiły się odpowiedzi CPK - Ani Bydgoszcz, ani Toruń nie są pominięte w projekcie CPK – czytamy na stronach Radia PiK. Chcemy pokazać zatem pewne fakty.

Wiadomości z regionu