Jesteś tutaj: HomeBydgoszczUkarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd?

Ukarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 kwiecień 2022 17:23
Ukarana wysokim mandatem za posługiwanie się kartą inwalidy. Nie wiadomo jednak czy mandat jest gorszy czy wstyd? Fot: Straż Miejska

W centrum Bydgoszczy mamy wyznaczone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, mają one ułatwić załatwienie spraw w tej części miasta osób, które mają problemy z przemieszczaniem się. Z racji tego, że tych miejsc nie jest aż tak wiele, próby podszywania się pod inwalidów powinny być w sposób szczególny piętnowane.

W czwartek miejski monitoring zauważył jak na miejscach dla osób niepełnosprawnych zaparkowali kierujący, którzy sprawiali wrażenie, jakby nie mieli problemów z poruszaniem się. Bliżej postanowili im się przyjrzeć Strażnicy Miejscy, którzy potwierdzili, że coś jest na rzeczy. Jedna z osób parkujących faktycznie posiadała kartę parkingową wydawaną osobom niepełnosprawnym, ale należała ona do członka jej rodziny. Funkcjonariusze za posługiwanie się kartą niepełnosprawnego w celu parkowania w miejscu gdzie nie ma się uprawnień, ukarali kobietę kwotą 1,2 tys. zł mandatu. Kobieta mandat przyjęła.

 

Drugi z kierujący nie posiadał karty, twierdził jedynie, że zaparkował aby pomóc osobie niepełnosprawnej, która taką kartę posiada, jednak w żaden sposób tego nie udowodnił. Odmówił przyjęcia mandatu, zatem jego sprawę wyjaśni sąd.

 

Mandat w wysokości 1,2 tys. zł może zaboleć finansowo, ale wydaje się, że większą karą jest wstyd - bowiem osoby parkujące na miejscu dla niepełnosprawnych sprawiają, że osoby faktycznie potrzbeujące takiego ułatwienia mogą nie móc z niego skorzystać.

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu