Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 23:34
Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie Fot: Bogusław Białas

Sport to przecież zdrowie – po tych oficjalnych uroczystościach w rocznicę nadania przez króla Kazimierza III Wielkiego praw miejskich Bydgoszczy, w niedzielę urodziny Bydgoszczy świętowano tradycyjnym biegiem urodzinowym. Na starcie biegu urodzinowego zameldowało się około 800 biegaczy.

Tegoroczny bieg był zupełnie inny, trasa biegowa wiodła bowiem poprzez malownicze alejki nad Starym Kanałem Bydgoskim, które w sporej części nie tak dawno zostały zrewitalizowane. Trasa biegowa liczyła 5 km.

 

Wśród panów najszybciej tę trasę pokonał Marcin Biskup w czasie 15:23 min. Jeżeli chodzi o kobiety to wygrała Marta Szenk z czasem 18:57 min.

 

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Medale wręczał na mecie osobiście prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Król Kazimierz III Wielki 19 kwietnia 1346 roku, przebywając w Brześciu Kujawskim, nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Rocznica tego wydarzenia obchodzona jest jako urodziny Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu