Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBiegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 23:34
Biegając uczcili 676-lecie Bydgoszczy. Setki na starcie Fot: Bogusław Białas

Sport to przecież zdrowie – po tych oficjalnych uroczystościach w rocznicę nadania przez króla Kazimierza III Wielkiego praw miejskich Bydgoszczy, w niedzielę urodziny Bydgoszczy świętowano tradycyjnym biegiem urodzinowym. Na starcie biegu urodzinowego zameldowało się około 800 biegaczy.

Tegoroczny bieg był zupełnie inny, trasa biegowa wiodła bowiem poprzez malownicze alejki nad Starym Kanałem Bydgoskim, które w sporej części nie tak dawno zostały zrewitalizowane. Trasa biegowa liczyła 5 km.

 

Wśród panów najszybciej tę trasę pokonał Marcin Biskup w czasie 15:23 min. Jeżeli chodzi o kobiety to wygrała Marta Szenk z czasem 18:57 min.

 

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal. Medale wręczał na mecie osobiście prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

 

Król Kazimierz III Wielki 19 kwietnia 1346 roku, przebywając w Brześciu Kujawskim, nadał Bydgoszczy prawa miejskie. Rocznica tego wydarzenia obchodzona jest jako urodziny Bydgoszczy.

 

 

 

 

 

Fot: Bogusław Białas

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Sejm nie był wstanie przyjąć rezolucji uznającej Rosję za państwo sponsorujące terroryzm

   

  Sytuacja przynajmniej zaskakująca, a na pewno wizerunkowo uderzająca w Sejm jako izbę miała miejsce w czwartek w Sejmie RP. Tego dnia Sejm miał przyjąć stanowisko, w którym stwierdza Rosję za państwo wspierające terroryzm, jak czytamy w projekcie uchwał – Sejm RP stwierdza, że Federacja Rosyjska systematycznie narusza prawa człowieka, prawo międzynarodowe oraz Kartę Narodów Zjednoczonych (..) Dokonuje (…) zbrodni wojennych i ludobójstw, podejmuje wrogie działania gospodarcze, w szczególności w sferze energetyki.

  Etykiety: Sejm RP
 • Ponad pięciokrotny spadek w listopadzie liczby zakażeń na COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  650 zakażeń potwierdzono zakażeń COVID-19 w województwie kujawsko-pomorskim przez okres października. Dane z uwagi na mniejsze testowanie mogą być zaniżone, ale widać jest pięciokrotny spadek wykrytych przypadków w stosunku do października, co pokazuje, że raczej w te święta COVID-19 nie powinien być większym problemem.

  Etykiety: covid19

Wiadomości z regionu