Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTemat rozbudowy Opery Nova jakby ucichł

Temat rozbudowy Opery Nova jakby ucichł

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 17:05
Temat rozbudowy Opery Nova jakby ucichł Wizualizacja 4 kręgu

Ostatnie zapowiedzi zakładały zakończenie rozbudowy Opery Nova, czyli budowy jej czwartego kręgu, do końca 2024 roku. Do dzisiaj nie ogłoszono jednak jeszcze przetargu, co może wywoływać obawy, że jednak ten termin nie zostanie dochowany. Przypomnijmy – zgodnie z budżetem województwa na 2021 rok, tak inwestycja miała się rozpocząć już w ubiegłym roku, z powodu opóźnienia nie udało się jednak tamtego zamierzenia dochować.

 

Realizację inwestycji przepisano na rok 2022 z planem wydatkowania blisko 26,8 mln zł na rozbudowę Opery Nova oraz ponad 3,7 mln zł na budowę podziemnego parkingu jako inwestycji towarzyszącej. Całość budowy IV kręgu oszacowano na blisko 89,4 mln zł, natomiast dla parkingu 12,5 mln zł. Połowę wartości obu inwestycji pokryje zgodnie z porozumieniem budżet Bydgoszczy. W bydgoskim budżecie na 2022 rok również zapisano odpowiednie środki.

 

Żeby jednak sprawa ruszyła do przodu konieczny jest wybór wykonawcy, samo postępowanie przetargowe trochę trwa, nie można też wykluczyć odwołań, które je wydłużą. Nad dobre weszliśmy już w II kwartał 2022 roku, a takie zamówienie się jeszcze nie pojawiło. Także w rocznym planie przetargów Województwa Kujawsko-Pomorskiego jeszcze go nie zapisano.

 

W poniedziałek planowana jest kwietniowa sesja Sejmiku Województwa, być może dowiemy się na niej nieco więcej.

 

Warte obejrzenia

  • W Zamku Bierzgłowskim rywalizowali szachiści

    W naszym regionie szachy się rozwijają - małymi krokami. Tym razem dzięki turniejowi w Zamku Bierzgłowskim. I Złoty Turniej Szachowy za nami.

  • Szachiści będą walczyć o złoto na zamku

    Między Toruniem a Bydgoszczą w Zamku Bierzgłowski odbędzie się I Złoty Turniej Szachowy w szachach klasycznych. 7 partii w dwa dni w tempie 60’ na zawodnika, a do wygrania prawdziwe złoto.
    Wyjątkowy turniej w Zamku Bierzgłowskim gdzie panuje prawdziwie rycerska atmosfera? Tak to możliwe.

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu