Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJutro radni mają zabrać stanowisko w sprawie nieprawidłowości w przedszkolu ,,Wróżka”

Jutro radni mają zabrać stanowisko w sprawie nieprawidłowości w przedszkolu ,,Wróżka”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 25 kwiecień 2022 06:49

Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola ,,Wróżka” w Białych Błotach uważają, że dyrekcja ma przyzwalać m.in. na znęcanie się na wychowankami oraz zgadzać się na ograniczanie ich wolności. Skarżyć na sytuację w przedszkolu miał się też pracownik tej placówki. Sprawą w trybie ekspresowym zajęła się Komisja ds. petycji Rady Gminy.

Jak czytamy w stanowisku komisji, jej członkowie już właściwie o winie dyrektor przedszkola przesądzili. Stanowisko uznające jej winę komisja przyjęła we wtorek 19 kwietnia. Pada w nim jednoznaczne stanowisko, że miało zostać naruszone ,,dobro dziecka”. Jutro (26 kwietnia) o przyjęciu lub odrzuceniu tego stanowiska zdecyduje na zdalnym posiedzeniu Rada Gminy w Białych Błotach. Komisja ds. petycji wnosi o zawieszenie dyrektor w czynnościach służbowych, do czasu wyjaśnienia sprawy przez odpowiednie organy.

 

Nie będzie to jedyna uchwała jaką zajmą się jutro radni. Druga dotyczyć będzie sporu pracowników Zakładu Aktywności Zawodowej z jej kierownikiem. Padały zarzuty naruszenia uprawnień, w tym próbując bez podstaw zwolnić pracownika. Komisja ds. Petycji staje po stronie pracownika, jednocześnie obwiniając kierownik o nadużycia. Nad tym stanowiskiem również jutro zagłosują radni.

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu