Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosypały się mandaty także dla rowerzystów

Posypały się mandaty także dla rowerzystów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 00:10
Posypały się mandaty także dla rowerzystów Fot: KWP Bydgoszcz

W czwartek na terenie Bydgoszczy policjanci przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny Rowerzysta”, której celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane wobec rowerzystów i przez nich samych. Posypało się kilkaset mandatów.

 

Łącznie tego dnia w Bydgoszczy policjanci ujawnili ponad 500 wykroczeń, z czego 355 popełnili rowerzyści. Ich największym grzechem okazała się jazda po chodniku oraz co bywa wyjątkowo niebezpieczne, przejeżdżanie po przejściach dla pieszych. Zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc skorzystać z przejścia (jeżeli nie jest ono połączone z przejściem rowerowym), powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić rower. Nie wiemy ile dokładnie wykroczeń tego typu popełniono oraz w ilu wypadkach policjanci zdecydowali się na mandaty.

 

Inne wykroczenia na które zwracają uwagę policjanci, to rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, niesygnalizowanie zamiaru wykonania manewru skrętu oraz zły stan techniczny roweru – za to też grożą kary. Jeżeli chodzi o wykroczenia wobec rowerzystów, to głównie policjanci ujawniali nieustąpienie rowerzystom pierwszeństwa, gdzie im ono przysługuje.

 

Policjanci apelują do cyklistów, bowiem oni obok pieszych są najbardziej narażeni na ciężkie skutki wypadków i kolizji.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu