Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPosypały się mandaty także dla rowerzystów

Posypały się mandaty także dla rowerzystów

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz niedziela, 24 kwiecień 2022 00:10
Posypały się mandaty także dla rowerzystów Fot: KWP Bydgoszcz

W czwartek na terenie Bydgoszczy policjanci przeprowadzili akcję ,,Bezpieczny Rowerzysta”, której celem było zwrócenie uwagi na wykroczenia popełniane wobec rowerzystów i przez nich samych. Posypało się kilkaset mandatów.

 

Łącznie tego dnia w Bydgoszczy policjanci ujawnili ponad 500 wykroczeń, z czego 355 popełnili rowerzyści. Ich największym grzechem okazała się jazda po chodniku oraz co bywa wyjątkowo niebezpieczne, przejeżdżanie po przejściach dla pieszych. Zgodnie z przepisami rowerzysta chcąc skorzystać z przejścia (jeżeli nie jest ono połączone z przejściem rowerowym), powinien zsiąść z roweru i przeprowadzić rower. Nie wiemy ile dokładnie wykroczeń tego typu popełniono oraz w ilu wypadkach policjanci zdecydowali się na mandaty.

 

Inne wykroczenia na które zwracają uwagę policjanci, to rozmawianie przez telefon w czasie jazdy, niesygnalizowanie zamiaru wykonania manewru skrętu oraz zły stan techniczny roweru – za to też grożą kary. Jeżeli chodzi o wykroczenia wobec rowerzystów, to głównie policjanci ujawniali nieustąpienie rowerzystom pierwszeństwa, gdzie im ono przysługuje.

 

Policjanci apelują do cyklistów, bowiem oni obok pieszych są najbardziej narażeni na ciężkie skutki wypadków i kolizji.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu