Jesteś tutaj: HomeBydgoszczOdkupienie przez miasto ,,Drukarni” na razie nie wchodzi w grę

Odkupienie przez miasto ,,Drukarni” na razie nie wchodzi w grę

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 21 kwiecień 2022 00:22
Odkupienie przez miasto ,,Drukarni” na razie nie wchodzi w grę Fot: Pit1233

Budowa Centrum Handlowego ,,Drukarnia” od samego początku budziło kontrowersje, ostatecznie obiekt jako centrum handlowe się nie sprawdził i komercyjnie odniósł porażkę, ostatnie lata oficjalna nazwa to ,,Bydgoskie Centrum Finansowe”, ale jak wejdziemy do środka to duża część przestrzeni użytkowej jest nieużywana. Właściwie w Drukarni niewiele się dzieje.

Od pewnego czasu trwają spekulację, aby Drukarnię zaadoptować na potrzeby muzealne. Dyrektor Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego Wacław Kuczma miał wyrazić chęć wykorzystania obiektu, pomysł wsparła też Rada Muzeum Okręgowego. Z racji tego, że Drukarnia komercyjnie odnosi klęskę, to budynek można by odkupić za okazyjną cenę.

 

Prezydent Rafał Bruski daje jednak jasno do zrozumienia, że na dzisiaj temat nie jest brany pod uwagę, być może będzie można wrócić do niego w przyszłości. Jak wskazuje w odpowiedzi na jedną z interpelacji radnych prezydent, w dobie gdy rządowe reformy finansowe ograniczają budżety samorządów oraz szalejącej w kraju inflacji, nie ma na to po prostu pieniędzy.

 

Warte obejrzenia

  • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

    Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

  • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

    W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

Wiadomości z regionu