Jesteś tutaj: HomeBydgoszczCzy kładka na Wojska Polskiego powinna zostać? Ratusz pyta mieszkańców

Czy kładka na Wojska Polskiego powinna zostać? Ratusz pyta mieszkańców

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 20 kwiecień 2022 19:51
Czy kładka na Wojska Polskiego powinna zostać? Ratusz pyta mieszkańców Fot: UMB

W 1981 roku zbudowana została kładka na ulicą Wojska Polskiego, która obsługuje również perony tramwajowe. Wtedy było jednak zupełnie inne myślenie niż dzisiaj, dlatego w publicznych konsultacjach pada pytanie czy być może nie należałoby z tej kładki zrezygnować?

Główną wadą kładki jest to, że nie jest to rozwiązanie zbyt optymalne dla niepełnosprawnych oraz rowerzystów, dlatego trendy z ostatnich lat raczej zakładają odchodzenie od tego typu kładek, na rzecz poziomych przejść dla pieszych. W oparciu o analizy przygotowane na zlecenie ZDMiKP na stole są dwa warianty – rozbiórkę kładki oraz utworzenie przejścia poziomego z sygnalizacją świetlną. Nieco spowolniłoby to jednak ruch na Wojska Polskiego. Drugi wariant droższy to modernizacja kładki o windy dla niepełnosprawnych.

 

Opinie w tej sprawie może wyrazić każdy mieszkaniec do czwartku 28 kwietnia poprzez ankietę internetową: http://www.bydgoszcz.pl/wyzyny

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Wybory samorządowe dopiero w 2024 roku

  Wybory prezydentów, burmistrzów, wójtów oraz radnych odbędą się dopiero na wiosnę 2024 roku, bieżąca kadencja potrwa zatem 5,5 roku, czyli będzie o prawie 40% dłuższa niż poprzednie. Prezydent Andrzej Duda podpisał 22 listopada ustawę przedłużającą kadencję jednostek samorządu terytorialnego – kadencja zakończy się 30 kwietnia 2024 roku, wybory będą musiały się zatem odbyć przed tym terminem.

 • W Dzień Kolejarza województwo otrzymało 5 nowych pociągów od PESA

  25 listopada to dla kolejarzy szczególny dzień, tego też dnia PESA Bydgoszcz przekazała Województwu Kujawsko-Pomorskiemu 5 nowych pociągów Elf2, które pasażerów mają wozić już od soboty. Zamówienie w głównej mierze sfinansuje Unia Europejska, w ramach niewykorzystanych przez województwo środków z perspektywy finansowej 2014-2020. Uroczystego przekazania pociągów dokonano na stacji Toruń Główny.

Wiadomości z regionu