Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 kwiecień 2022 12:01
Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego CC BY-SA 3.0 by Solaris8315

Kolejarze ze spółki Polregio grożą po świętach strajkiem generalnym, w ramach którego stanąć może cała polska kolej. Prowadzone w ostatnich dniach rozmowy nie przyniosły porozumienia, dzisiaj w kujawsko-pomorskim w ramach działań ostrzegawczych kilka pociągów nie wyjedzie na tory. Urząd Marszałkowski jako organizator przewozów zapowiada zorganizowanie zastępczego transportu autobusowego.

 

Z informacji jakie uzyskaliśmy z systemów PKP PLK wynika, że o godzinie 13:31 nie wyjedzie z Bydgoszczy pociąg do Nakła nad Notecią. Następstwem tego będzie również nieuruchomienie do Bydgoszczy pociągu powrotnego, który z Nakła wyjechałby o godzinie 14:15.

 

O godzinie 12:02 z Bydgoszczy nie wyjedzie także pociąg do Włocławka, natomiast o 13:35 odwołany jest pociąg z Bydgoszczy Głównej do Jabłonowa Pomorskiego.

 

Aktualizacja 13:30

Skala odwołąnych pociągów jest znacznie  większa. Nie ma jednoznacznych komunikatów, które pociągi są zagrożone, Polregio też nie jest wstanie wszędzie zapewnić komunikacji zastępczej.

 

Strajk planowano już przed miesiącem, wówczas jednak kolejarze zgodzili się go przesunąć z uwagi na dużą liczbę przewożonych uchodźców z Ukrainy. Związki zawodowe oczekują podwyżek wynagrodzeń na poziomie 700 zł. Kondycja finansowa spółki nie pozwala jednak spełnić tego żądania. 12 kwietnia organizacje związkowe ogłosiły pogotowie strajkowe, po świętach zapowiadany jest strajk generalny.

 

Na stronie internetowej Polregio nie ma żadnej wzmianki o strajku i spowodowanych nim utrudnieniach.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu