Jesteś tutaj: HomeBydgoszczNiektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz piątek, 15 kwiecień 2022 12:01
Niektóre pociągi z Bydgoszczy odwołane – to forma strajku ostrzegawczego CC BY-SA 3.0 by Solaris8315

Kolejarze ze spółki Polregio grożą po świętach strajkiem generalnym, w ramach którego stanąć może cała polska kolej. Prowadzone w ostatnich dniach rozmowy nie przyniosły porozumienia, dzisiaj w kujawsko-pomorskim w ramach działań ostrzegawczych kilka pociągów nie wyjedzie na tory. Urząd Marszałkowski jako organizator przewozów zapowiada zorganizowanie zastępczego transportu autobusowego.

 

Z informacji jakie uzyskaliśmy z systemów PKP PLK wynika, że o godzinie 13:31 nie wyjedzie z Bydgoszczy pociąg do Nakła nad Notecią. Następstwem tego będzie również nieuruchomienie do Bydgoszczy pociągu powrotnego, który z Nakła wyjechałby o godzinie 14:15.

 

O godzinie 12:02 z Bydgoszczy nie wyjedzie także pociąg do Włocławka, natomiast o 13:35 odwołany jest pociąg z Bydgoszczy Głównej do Jabłonowa Pomorskiego.

 

Aktualizacja 13:30

Skala odwołąnych pociągów jest znacznie  większa. Nie ma jednoznacznych komunikatów, które pociągi są zagrożone, Polregio też nie jest wstanie wszędzie zapewnić komunikacji zastępczej.

 

Strajk planowano już przed miesiącem, wówczas jednak kolejarze zgodzili się go przesunąć z uwagi na dużą liczbę przewożonych uchodźców z Ukrainy. Związki zawodowe oczekują podwyżek wynagrodzeń na poziomie 700 zł. Kondycja finansowa spółki nie pozwala jednak spełnić tego żądania. 12 kwietnia organizacje związkowe ogłosiły pogotowie strajkowe, po świętach zapowiadany jest strajk generalny.

 

Na stronie internetowej Polregio nie ma żadnej wzmianki o strajku i spowodowanych nim utrudnieniach.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

  • Święto Bożego Ciała jest mocno powiązane z uroczystością Świętej Trójcy oraz Świętem Najświętszego Serca Pana Jezusa

    Dzisiaj przypada Święto Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusowej nazywane potocznie Bożym Ciałem, jest to ustawowo dzień wolny od pracy. W Polsce kojarzone jest ono przede wszystkim z procesjami jakie odbywają się ulicami parafii. Dla zrozumienia jego istoty przyjrzyjmy się homilii zmarłego niedawno papieża Benedykta XVI, wygłoszonej w 2008 roku.

  • Meteorolodzy przestrzegają przed ryzykiem suszy. IMGW zachęca do oszczędzania wody

    Korzystanie z prysznica zamiast kąpieli w wannie, wlewanie zimnej wody w kubek, gdy czekamy na jej ogrzanie w kranie, pranie w pralce w programie eko, czy spłukiwanie ze spłuczki dopiero po drugim razie – to zalecenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w kwestii oszczędności wody. Meteorolodzy zachęcają także do gromadzenia wody opadowej i tworzenia indywidualnej retencji. Wciąż w Polsce daleko do zakazów jakie wprowadzono już w Hiszpanii i południowej Francji, ale kto wie czy wkrótce zmiany klimatyczne nie wymuszą tego w naszym kraju.

    Etykiety: susza

Wiadomości z regionu