Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKrok bliżej odkrytych basenów obok Astorii

Krok bliżej odkrytych basenów obok Astorii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 16 kwiecień 2022 07:58
Krok bliżej odkrytych basenów obok Astorii Wstęna koncepcja kąpieliska

Przez lata baseny Astorii kojarzyły się bydgoszczanom przede wszystkim z odkrytymi basenami na świeżym powietrzu. Zostały one rozebrane wraz z budową nowej Astorii, krytego basenu olimpijskiego. W konsultacjach społecznych mieszkańcy wskazywali jednak potrzebę ponownego utworzenia w tej przestrzeni odkrytych basenów wraz ze strefą rekreacyjną.

Realizacja tego oczekiwania jest możliwa dzięki temu, że Miasto przejęło działki na zachód od nowego krytego basenu, w paśmie aż do ul. Unii Lubelskiej. W środę Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego, który będzie punktem wyjściowym dla przetargu na roboty budowlane.

 

Koncepcja wstępna Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przewiduje powstanie dwóch basenów, a także małego basenu dla dzieci do 5. roku życia oraz terenu rekreacyjnego z wodotryskami. Będzie też miejsce na gastronomię.

 

Otwarcie ofert przewidziano dość szybko, bo już na 21 kwietnia.

 

Warte obejrzenia

  • UKW ma najlepszych wioślarzy w Europie. Brdyujście korzystne dla Polaków

    W niedzielę dobiegły końca Akademickie Mistrzostwa Europy we Wioślarstwie, dla nas to podwójnie ważna informacja, bo z jednej strony gospodarzem tej imprezy była Bydgoszcz, a dokładniej rywalizowano w Brdyujściu, ale też możemy z dumą pisać o wynikach sportowych, bo w klasyfikacji generalnej najlepiej wypadł Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

  • Wielkie święto wioślarstwa w Bydgoszczy. Polacy liczą na medale

    Bydgoszcz znów jest w centrum sportu akademickiego Starego Kontynentu. Od piątku w mieście nad Brdą odbywają się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Jedenaście polskich ekip ma wielką ochotę na zakończenie regat z workiem medali.

     

Wiadomości sportowe

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z kadencji:

 

Materiał KW Nowa Lewica

 

 

Wiadomości z regionu