Jesteś tutaj: HomeBydgoszczBydgoskie lotnisko zaczyna stabilizować się po pandemii

Bydgoskie lotnisko zaczyna stabilizować się po pandemii

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 13 kwiecień 2022 00:48
Bydgoskie lotnisko zaczyna stabilizować się po pandemii Fot: PLB

W pierwszym kwartale 2022 roku, czyli od stycznia do marca z usług bydgoskiego lotniska skorzystało ponad 35,5 tys. pasażerów. Tego wyniku z rokiem 2021 nie ma nawet sensu porównywać, bowiem przed rokiem funkcjonowały poważne ograniczenia w ruchu z Wielką Brytanią. Ten rok jest lepszy, ale to ponad 85 tys. w pierwszym kwartale 2019 roku, który dla bydgoskiego lotniska był najlepszy w historii, wciąż nam bardzo daleko.

Również początek bieżącego roku za sprawą wariantu Omnikron COVID-19 nie był zbyt dobry dla branży lotniczej, bydgoskie lotnisko stabilizację odczuło dopiero na przełomie lutego i marca, gdy irlandzkie linie lotnicze RyanAir zaczęły zwiększać siatkę połączeń, co ma też związek ze znacznym ograniczeniem obostrzeń epidemicznych.

 

Letnia siatka połączeń to więcej lotów z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Polskie Linie Lotnicze LOT realizują loty do Warszawy 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do piątku oraz w niedziele. Godziny lotów zostały dostosowane tak, by z krótką nawet kilkudziesięciominutową przesiadką dostać się z Bydgoszczy do największych miast Europy, a także do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Więcej lotów z regionalnego lotniska oferuje irlandzki przewoźnik Ryanair. Rejsy do Londynu Stansted realizowane są w poniedziałki, środy, czwartki oraz piątki, natomiast od maja rejsy będą odbywać się 6 razy w tygodniu – od poniedziałku do soboty. Do Dublina loty realizowane są 2 razy w tygodniu - we wtorki i soboty, do Birmingham 3 razy w tygodniu w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę, natomiast do Londynu Luton trzy razy w tygodniu – we wtorki, czwartki i niedziele.

 

Do dzisiaj nie wróciła na bydgoskie lotnisko niemiecka Lufthansa, która miała duży wpływ w rekordowym wyniku z 2019 roku. Loty z Bydgoszczy do Frankfurtu zostały zawieszone w marcu 2020 roku. Wciąż nie ma ze strony niemieckiego przewoźnika konkretnych planów, kiedy loty na tej trasie mogłyby zostać wznowione.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu