Jesteś tutaj: HomeBydgoszczWojna nie wpłynęła na wzrost bezrobocia. Kolejny historyczny wynik w Bydgoszczy

Wojna nie wpłynęła na wzrost bezrobocia. Kolejny historyczny wynik w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz poniedziałek, 11 kwiecień 2022 15:43
Wojna nie wpłynęła na wzrost bezrobocia. Kolejny historyczny wynik w Bydgoszczy Fot: Bartosz Bieliński

Na dzień 31 marca w Bydgoszczy zarejestrowanych było 2 tys. i 277 osób bez pracy, to o 154 mniej – stopa bezrobocia wyniosła historyczne 2,3%. Tak niskiego bezrobocia nie notowano jeszcze od momentu prowadzenia statystyk. Bezrobocie w Polsce wyniosło pod koniec marca 5,4%.

Oznacza to, że w Bydgoszczy mamy ponad dwukrotnie mniejsze bezrobocie niż wynosi ono w Polsce. W kujawsko-pomorskim bezrobocie jest od wielu lat wyższe od średniej dla kraju i wynosi – 7,6%, czyli nawet trzykrotnie więcej niż w Bydgoszczy. W skali województwa w ciągu marca liczba bezrobotnych zmniejszyła się o ponad 1,4 tys.

 

Poziom 2,3% rejestrowanego bezrobocia jest dość niski, co z kolei przejawia się tym, że wielu pracodawców ma problem ze znalezieniem rąk do pracy. Wojna w Ukrainie sprawiła, że wielu pracowników z tego kraju, którzy przebywali w kujawsko-pomorskim, wróciło bronić swojego kraju, co również ma wpływ na statystyki rynku pracy w Polsce.

 

Warte obejrzenia

 • Polacy wygrywają u siebie kajakarskie Akademickie Mistrzostwa Świata

  Ostatnie trzy dni to zmagania najlepszych związanych z klubami akademickimi kajakarzy na świecie, które odbywały się w bydgoskim Brdyujściu, pod egidą międzynarodowej federacji FISU. Już w sobotę widzieliśmy, że te zawody zdominowali reprezentanci Polski, niedzielne starty to tylko potwierdziły – 24 medale, z czego 19 złotych to bowiem zdecydowana deklasacja rywali. Do Bydgoszczy przyjechało 159 sportowców z 18 państw świata.

 • Kujawy bramą do I ligi: Polacy gładko poradzili sobie z Indonezją

  Reprezentacja Polski w tenisiie pokonała w meczu rozgrywanym w ramach prestiżowego Pucharu Davisa Indonezję, otwierając sobie drogę do rozgrywek play-off, w który ma szansę awansować do Światowej Grupy nr I, czyli bezpośredniego zaplecza światowej elity. Mecz rozegrany został w Inowrocławiu, jak oceniają komentatorzy, Polakom poszedł dość gładko.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Gminy z kujawsko-pomorskiego otrzymały jodek potasu, mają być gotowe do jego dystrybucji w ciągu kilku godzin

  Nie ma co prawda większego ryzyka skażenia radioaktywnego, ale jest ono w ostatnim czasie na pewno większe za sprawą wojny na Ukrainie. Głównym punktem ryzyka jest ukraińska elektrownia atomowa w Zaporożu, która znajduje się na linii frontu. Służby wojewody za pośrednictwem Straży Pożarnej rozdysponowali ponad 3,5 mln tabletek jodku potasu wśród samorządów z kujawsko-pomorskiego, które mają być gotowe do ich dystrybucji wśród mieszkańców w około 500 punktów.

 • Rolnik z Chełmży pokazuje, że Polak potrafi. Zrobiło się o nim głośno w kraju

  Coraz więcej sklepów oferuje swoim klientom możliwość zapłacenia za towar w kasie samoobsługowej bez konieczności stania w kolejce. Zazwyczaj są to tylko płatności bezgotówkowe. Po sąsiedzku rolnik z Chełmży wdrożył swój patent na bezobsługową sprzedaż ziemniaków, tym razem płatność jest gotówkowa. Zrobiło się o nim w mediach społecznościowych i ,na portalu dziennika ,,Fakt”.

Wiadomości z regionu