Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Trzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 kwiecień 2022 07:37

Od lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym działa główny bydgoski magazyn dystrybucji darów dla uchodźców. Do tego miejsca możemy przywozić dary, tam też są one wydawane uchodźcom z Bydgoszczy, ale też pakowane na tiry i wysyłane na terytorium Ukrainy. Codziennie przez to miejsce przewijają się setki wolontariuszy. Od jutra magazyn czeka jednak przerwa techniczna.

Od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia z powodów technicznych magazyn będzie nieczynny. Powróci on do funkcjonowania w niedzielę 10 kwietnia (w tą niedzielę będzie wyjątkowo czynny). Od tego dnia wróci on do funkcjonowania w trybie poniedziałek – sobota w godzinach 10-20 (dla wolontariuszy i darczyńców oraz 12-18 dla uchodźców).

 

Od czwartku do soboty dary można przywozić jednak w inne miejsca m.in.:

Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5, przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 20 oraz w soboty w godz. 10 – 14.

• Fundacja EMIC w Bydgoszczy, ul. Gdańska 128, przyjmuje dary codziennie w godz. 9-20.

• Szkoła Podstawowa nr 65, ul. Duracza 7 (Fordon) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Baczyńskiego 1 (Kapuściska ) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 64, ul. Sardynkowa 7 (Osowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18.

- Wyższe Seminarium Duchowne ulica Grodzka w godzinach 8-18 (zbiórka prowadzona przez Caritas)

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Blisko rok po rosyjskiej inwazji europejczycy nadal solidarni z Ukrainą

  Pod koniec lutego minie rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę, która wywołała skutki w całej Unii Europejskiej, działania związane z sankcjami doprowadziły do ograniczenia importu surowców energetycznych z Rosji, co przełożyło się też na wzrost cen. Jak pokazuje najnowsze badanie Eurobarometru opinia publiczna w Unii Europejskiej pomimo tych niedogodności popiera politykę wspierania Ukrainy i nakładania na Rosję sankcji.

 • Portal chwilowo zawieszony

  1 i 2 lutego nie pojawią sie żadne nowe treści na Portalu Kujawskim.  W ten sposób chcemy pokazać jakim zagrożeniem dla lokalnych mediów jest wydawanie przez Urząd Miasta Bydgoszczy swoich mediów, które nie muszą się liczyć z rachunkiem ekonomicznym. Bez prywatnych mediów, czytelnicy będą skazani jedynie na przekaz kreowany przez polityków, bez poruszania dla nich niewygodnych kwestii.

Wiadomości z regionu