Jesteś tutaj: HomeBydgoszczTrzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Trzydniowa przerwa w magazynie darów dla uchodźców. Pomagać można jednak w innych miejscach

Napisane przez  Redakcja Opublikowano w Bydgoszcz środa, 06 kwiecień 2022 07:37

Od lutego w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym działa główny bydgoski magazyn dystrybucji darów dla uchodźców. Do tego miejsca możemy przywozić dary, tam też są one wydawane uchodźcom z Bydgoszczy, ale też pakowane na tiry i wysyłane na terytorium Ukrainy. Codziennie przez to miejsce przewijają się setki wolontariuszy. Od jutra magazyn czeka jednak przerwa techniczna.

Od czwartku 7 kwietnia do soboty 9 kwietnia z powodów technicznych magazyn będzie nieczynny. Powróci on do funkcjonowania w niedzielę 10 kwietnia (w tą niedzielę będzie wyjątkowo czynny). Od tego dnia wróci on do funkcjonowania w trybie poniedziałek – sobota w godzinach 10-20 (dla wolontariuszy i darczyńców oraz 12-18 dla uchodźców).

 

Od czwartku do soboty dary można przywozić jednak w inne miejsca m.in.:

Bydgoskie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ul. Gdańska 5, przyjmuje dary od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 20 oraz w soboty w godz. 10 – 14.

• Fundacja EMIC w Bydgoszczy, ul. Gdańska 128, przyjmuje dary codziennie w godz. 9-20.

• Szkoła Podstawowa nr 65, ul. Duracza 7 (Fordon) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 28, ul. Baczyńskiego 1 (Kapuściska ) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18

• Szkoła Podstawowa nr 64, ul. Sardynkowa 7 (Osowa Góra) – od poniedziałku do piątku w godz. 16 – 18.

- Wyższe Seminarium Duchowne ulica Grodzka w godzinach 8-18 (zbiórka prowadzona przez Caritas)

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu