Jesteś tutaj: HomeBydgoszczRatusz zrezygnował z rosyjskiego programu antywirusowego

Ratusz zrezygnował z rosyjskiego programu antywirusowego

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 02 kwiecień 2022 00:47

Niemiecki Federalny Urząd Bezpieczeństwa Informacji ostrzegł przed używaniem programów antywirusowych rosyjskiej firmy Kaspersky. W opinii BSI korzystający z tego oprogramowania mogą być narażeni na ataki hakerskie ze strony Federacji Rosyjskiej. Urząd Miasta Bydgoszczy podjął działania w celu eliminacji programów Kaspersky i zastąpienia ich innym oprogramowaniem.

 

O bezpieczeństwo miejskich systemów informatycznych pytał radny Paweł Bokiej. Skarbnik miasta Piotr Tomaszewski informuje, że w ratuszu świadomość ewentualnych zagrożeń była już w dniu rosyjskiej agresji wobec Ukrainy (24 lutego), zanim opublikowany został komunikat BSI. Tego dnia rozpoczęto działania w celu eliminacji ryzykownego oprogramowania z użycia – analiza rynku i rozmowy z czołowymi dostawcami systemów AV, za zgodą Prezydenta Miasta, doprowadziły do wyłonienia nowego dostawcy systemu związanego z bezpieczeństwem – informuje Tomaszewski.

 

Tomaszewski informuje, że ratusz poważnie traktuje zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, stąd też podejmowane są również dodatkowe działania.

 

Warte obejrzenia

Wiadomości sportowe

Wiadomości z regionu