Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Anna Mackiewicz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 marzec 2022 17:59
Nowa wiceprzewodnicząca i jej poprzednik Nowa wiceprzewodnicząca i jej poprzednik

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Wybór Mackiewicz nie powinien nikogo zaskoczyć, bowiem spekulowano o tym otwarcie już wczoraj. Mackiewicz i Drozd są członkami Nowej Lewicy, w wyniku rotacji wewnątrz tego środowiska politycznego, na końcówkę kadencji doszło do zamiany na tym stanowisku. Kazimierz Drozd to radny z wieloletnim stażem, dał się poznać jako osoba szukająca dialogu. Za współpracę podziękował mu prezydent Rafał Bruski. Drozd to również samorządowiec w sposób szczególny związany ze sportem, angażujący się w jego rozwój.

 

 

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił swojego kontrkandydata na funkcję wiceprzewodniczącego – wiceministra Jarosława Wenderlicha. W tajnym głosowaniu większość radnych opowiedziała się za Mackiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

 • Inowrocławski klub stracił licencję

  Goplania Inowrocław to na Kujawach klub z tradycjami, to z niego przecież wywodził się jeden z najwybitniejszych bramkarzy Zawiszy Andrzej Brończyk. Klub występuje obecnie w A-klasie i ma poważne kłopoty – KPZPN ponownie zawiesił klubowi licencje, co oznacza, że wszystkie mecze do czasu jej odwieszenia Goplania będzie przegrywać z automatu walkowerem.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

 • Jak prostymi działaniami zmniejszyć zużycie prądu w domu?

  Zamrożenie cen prądu, które zacznie obowiązywać od stycznia przyszłego roku, oznacza, że gospodarstwa domowe będą mogły rozliczać swoje rachunki po cenach tegorocznych i uniknąć podwyżek, ale tylko wtedy, gdy ich zużycie energii mieści się w ustawowym limicie. – Warto przyjrzeć się temu, jakie zużycie generują najpopularniejsze w domu sprzęty – mówi ekspert PKEE Włodzimierz Cupryszak. Jak wskazuje, dzięki wdrożeniu kilku prostych nawyków można zredukować zużycie prądu przez żelazko, piekarnik czy pralkę nawet o kilkadziesiąt procent. To pozwoli zmniejszyć całościowy pobór energii do wysokości umożliwiającej skorzystanie z preferencyjnych rozliczeń.

 • Bartosz Kownacki - sprawozdanie z trzech lat w Sejmie

  Bartosz Kownacki – sprawozdanie Bartosz Kownacki, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Działania na rzecz regionu podejmowane w IX kadencji

Wiadomości z regionu