Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAnna Mackiewicz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Anna Mackiewicz nową wiceprzewodniczącą Rady Miasta Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 30 marzec 2022 17:59
Nowa wiceprzewodnicząca i jej poprzednik Nowa wiceprzewodnicząca i jej poprzednik

Wczoraj z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miasta zrezygnował radny Kazimierz Drozd. Dzisiaj Rada Miasta zapełniła ten wakat -w tajnym głosowaniu wybrana została Anna Mackiewicz, która pełniła tę funkcję już w przeszłości. Pełniła także funkcję zastępcy prezydenta.

Wybór Mackiewicz nie powinien nikogo zaskoczyć, bowiem spekulowano o tym otwarcie już wczoraj. Mackiewicz i Drozd są członkami Nowej Lewicy, w wyniku rotacji wewnątrz tego środowiska politycznego, na końcówkę kadencji doszło do zamiany na tym stanowisku. Kazimierz Drozd to radny z wieloletnim stażem, dał się poznać jako osoba szukająca dialogu. Za współpracę podziękował mu prezydent Rafał Bruski. Drozd to również samorządowiec w sposób szczególny związany ze sportem, angażujący się w jego rozwój.

 

 

Klub radnych Prawa i Sprawiedliwości zgłosił swojego kontrkandydata na funkcję wiceprzewodniczącego – wiceministra Jarosława Wenderlicha. W tajnym głosowaniu większość radnych opowiedziała się za Mackiewicz.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu