Jesteś tutaj: HomeBydgoszczW kwietniu planuje się rozpoczęcie rejestracji promu dla przeprawy przy Solcu

W kwietniu planuje się rozpoczęcie rejestracji promu dla przeprawy przy Solcu

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 23 marzec 2022 00:54
W kwietniu planuje się rozpoczęcie rejestracji promu dla przeprawy przy Solcu Wizualizacja promu

Mostów na Wiśle mamy deficyt, stąd też uruchomienie nawet przeprawy promowej, pomimo niedogodności tej formy przekraczania rzeki, traktowane jest jako ważna inwestycja. Uruchomienie przeprawy promowej w ciągu drogi wojewódzkiej nr 249, łączącej Solec Kujawski na południu, z Kamieńcem na północy przy drodze krajowej nr 80 wciąż się przesuwa. Być może jednak przeprawa ruszy za kilka tygodni.

 

Do tej pory główną przyczyną opóźnienia inwestycji były problemy przy wyborze wykonawców dla modernizacji tej drogi wojewódzkiej i budowy przyczółków promu, tak przynajmniej tłumaczył Urząd Marszałkowski. Ta inwestycja jest już skończona. Wciąż jednak jednostka promowa nie została zarejestrowana, choć od dobrego roku słyszymy, że właściwie jest ona już wybudowana, jedynie nanoszone były drobne poprawki.

 

Wciąż jednak prom znajduje się u producenta w Malborku - Została nam ostatnia prosta i ten najbliższy miesiąc pokaże nam zdolność do rejestracji statku do żeglugi – wyjaśniał na poniedziałkowej sesji sejmiku wicemarszałek Zbigniew Sosnowski. Jak to rozumieć? W ciągu najbliższego miesiąca dowiemy się, czy jednostka będzie gotowa do zgłoszenia do procedury rejestracyjnej. Ile potrwa rejestracja w odpowiednich rejestrach statków – ciężko powiedzieć. Dopiero po tym etapie będzie można rozpocząć funkcjonowanie przeprawy promowej.

 

Przeprawa przez Wisłę na wschód od Bydgoszczy jest potrzebna, prom nie powinien jednak w sposób spektakularny rozwiązać problemów komunikacyjnych. Tutaj potrzebny byłby normalny most, taki postulat od dawna wyraża radny województwa Roman Jasiakiewicz, na dzisiaj nie jest on jednak traktowany specjalnie poważnie, mówimy bowiem o kosztownej inwestycji. Most w praktyce stałby się wschodnią obwodnicą Bydgoszczy.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu