Jesteś tutaj: HomeBydgoszczEstakadę tramwajową zasłonią ekrany akustyczne. Zabiegali o to mieszkańcy

Estakadę tramwajową zasłonią ekrany akustyczne. Zabiegali o to mieszkańcy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 16 marzec 2022 06:50
Estakadę tramwajową zasłonią ekrany akustyczne. Zabiegali o to mieszkańcy Fot: UMB

Miejska spółka Tramwaj Fordon podpisała umowę z wykonawcą na budowę ciągu 152 metrowego ekranów akustycznych, które mają tłumić hałas generowany na estakadzie tramwajowej do Fordonu, przy węźle Bydgoszcz – Wschód. Zabiegali o to od wielu lat okoliczni mieszkańcy.

Przejeżdżające po estakadzie tramwaje powodują uciążliwości dla mieszkańców ulic: Harcerskiej, Inwalidów, Weteranów i Maratońskiej. Mieszkańcy podejmowali szereg zadań od pisania petycji po wystąpienie na sesji Rady Miasta. Najskuteczniejszym działaniem okazało się jednak zgłoszenie projektu do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, gdzie uzyskali spore poparcie w głosowaniu mieszkańców, tym samym ich projekt trafił do realizacji. Można powiedzieć zatem, że mieszkańcy zdecydowali demokratycznie. Chwilę to trwało, ale spółka Tramwaj Fordon znalazła wykonawcę i podpisano już umowę z wykonawcą.

 

Ekrany akustyczne będą kosztować ok. 350 tys. zł. Co prawda generowany przez tramwaje hałas mieści się w ustawowych normach, to jest on na pewno uciążliwy dla mieszkańców. Wkrótce ma się to zmienić.

 

Warte obejrzenia

 • World Athletics opublikowało najważniejsze imprezy na świecie. W czerwcu na tej mapie znalazła się Bydgoszcz

  Sezon 2023 w lidze złotej lekkoatletycznych mitingów będzie w tym roku wyjątkowo długi, po poszerzeniu listy imprez czeka fanów królowej sportu aż 14 wydarzeń, które odbędą się na 5 kontynentach świata. W niższych rangą ligach srebrnej i brązowej imprez będzie jeszcze więcej. My będziemy mogli na żywo oglądać zawody rangi Gold w czasie 5. Memoriału Ireny Szewińskiej na stadionie Zawiszy.

 • Prezes Cuiavii pozywa sędziego. Chodzi o głośną bójkę po meczu

  W listopadzie 2021 roku Cuiavia Inowrocław przegrała u siebie wysoko z Pogonią Mogilno 1:6 w ramach rozgrywek IV ligi. To jednak nie wynik był po tym meczu najważniejszy, bowiem nawet przez ogólnopolskie media przeszła informacja o bójce – początkowo sugerowano, że sędzia asystent uderzył prezesa Cuiavii, później ustalono jednak, że to prezes Sławomir Roszak uderzył sędziego asystenta.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

Sprawozdanie z 3 lat pracy w Sejmie:

 • Mniej dzieci w małżeństwach, więcej w związkach nieformalnych

  Główny Urząd Statystyczny opublikował dane o polskich rodzinach pozyskane w ramach Narodowego Spisu Powszechnego (dane na 31 marca 2021 roku). Pokazują one spadek liczby rodzin co wynika z tendencji wyludniania się polski, coraz mniej jest jednak też tradycyjnych rodzin opartych o związek małżeństwa, przybywa natomiast nieformalnych związków. Przyglądamy się danym dla Polski oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

 • Wydawanie przez samorządy swoich mediów narusza unijną praworządność

  Należy stwierdzić, że nie jest zgodne z prawem Unii Europejskiej i Rady Europy wydawanie gazet samorządowych. Zarówno art. 11 Karty, jak i art. 10 Konwencji stanowią, że na wolność wypowiedzi składa się prawo każdego do otrzymywania informacji lub idei bez ingerencji władz publicznych. Potwierdza to również przedstawione orzecznictwo Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej – pisze Krzysztof Januszkiewicz w artykule naukowym opublikowanym na łamach ,,Samorządu Terytorialnego”. Wywód dotyczy wydawania przez samorządy tytułów, które nie są typowymi biuletynami. Taka sytuacja zachodzi w Bydgoszczy w przypadku ratuszowego ,,Bydgoszcz Informuje”.

Wiadomości z regionu