Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPamiętajmy, że pracujemy wszyscy na nasz wspólny wizerunek (komentarz)

Pamiętajmy, że pracujemy wszyscy na nasz wspólny wizerunek (komentarz)

Napisane przez  Łukasz Religa Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 15 marzec 2022 07:34

O Polsce i Bydgoszczy na zewnątrz mówmy tylko dobrze, starając się nie wysuwać naszych codziennych sporów. Teraz znaleźliśmy się w sytuacji szczególnej, bowiem Europa i świat patrzy jak zajmujemy się uchodźcami z Ukrainy, którzy znaleźli się obok nas. Jako Polacy i bydgoszczanie pokazujemy się póki z bardzo dobrej strony, wiele światowych mediów nas podziwia – nie zepsujmy tego!

Przez najbliższe tygodnie, a może jeszcze dłużej uchodźcy z Ukrainy będą żyli obok nas, będą obecnie w naszym życiu publicznych, to od nas zależy czy zapamiętają Polaków tylko z ogromnej dobroci, ale czy też z kłótni i politykierstwa w czasie kryzysu. To jest ogromna odpowiedzialność nas wszystkich, bo wszyscy pracujemy na nasz wspólny wizerunek.

 

Nie oznacza to jednak ,że mamy zawiesić demokrację, przestać się publicznie spierać na poglądy, tego po prostu się nie da zrobić, co możemy jednak uczynić to nie mieszać tematów związanych z pomocą Ukrainie z naszymi sporami politycznymi, bo to jest niepotrzebne. Do zgrzytów i sporów będzie dalej dochodziło, starajmy się jednak szukać chętniej dialogu niż to było przed tym kryzysem. Zyskamy na tym wszyscy.

 

Odpowiedzialnego podejścia oraz wyczucia sytuacji wymagać będą też inne elementy naszego życia publicznego. Wczoraj pisaliśmy na Portalu Kujawskim o tym, że ukraińscy mężczyźni pojechali bronić swojej Ojczyzny przed rosyjskimi napastnikami, za co ich podziwiamy, ale też musimy liczyć się z tym, że z branży budowlanej odeszła część siły roboczej, co przełoży się na opóźnienia inwestycyjne. Pracodawcy okazali swoim pracownikom spore zrozumienie, ale ważne jest też, aby zrozumieli to inwestorzy, pozwalając wydłużyć terminy inwestycyjne. W samorządach decyzję będą musiały podjąć organy władzy wykonawczej – na pewno łatwiej będzie im zgodzić się na prolongatę terminów wykonania inwestycji, ze świadomością, że nie będą w grudniu populistycznie atakowani, że ,,nie potrafią realizować inwestycji w terminie”.

 

Jak widzimy stoimy przed poważnym egzaminem. Od nasz zależy jak go zdamy, jako Polacy, ale też bydgoszczanie!

 

Warte obejrzenia

 • Rodzina piłkarska Sportisu w Młynach Rorthera kończy i inauguruje sezon

  W czerwcu zakończył się sezon piłkarski, ale już za tydzień pierwsza kolejka ligowa IV ligi kujawsko-pomorskiej, a tydzień później zmagania rozpocznie Ekstraliga kobiet. Sportis to projekt skupiający z jednej strony ekstraligowy kobiecy klub KKP Bydgoszcz oraz IV-ligowy męski Sportis Łochowo, a także ponad setkę młodych adeptów piłki nożnej. W piątek 29 lipca w miejscu wyjątkowym, w Młynach Rothera odbyła się oficjalna prezentacja zespołów.

 • Radni podziękowali legendzie bydgoskiego wioślarstwa

  Gościem środowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy był Zygfryd Żurawski, przez 31 lat prezes RTW Lotto Bydgostii, który z tej funkcji zrezygnował na początku czerwca. Te 31 lat – to 6 medali olimpijskich i zdecydowany prymat bydgoskiego klubu w rywalizacji drużynowej w Polsce.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Wzrasta liczba zakażeń i zgonów spowodowanych COVID-19 w kujawsko-pomorskim

  W okresie od 1 do 13 sierpnia w naszym województwie stwierdzono blisko 2,1 tys. nowych zakażeń COVID-19, to około 300 więcej niż przez cały czerwiec, dynamika wzrostu zakażeń wynosi zatem ponad 100%. Jeszcze szybciej wzrastają zgony.

  Etykiety: covid19
 • Nowy Jedwabny Szlak, odbudowa Ukrainy i Węzeł Logistyczny Bydgoszcz

  Wybuch wojny na Ukrainie sprawił, że na polsko-białoruskiej granicy w Małaszewicach, gdzie biegła do tej pory główna nitka Nowego Jedwabnego Szlaku, przeładunki w pierwszym półroczu bieżącego roku spadły o 19,2% (wynika z analizy Urzędu Transportu Kolejowego). Ostatnie miesiące pokazują, że ta nitka przez Białoruś, Rosję i Kazachstan nie jest pozbawiona ryzyk, a co za tym idzie trzeba patrzeć też na alternatywne szlaki. Czy bydgoski węzeł logistyczny ma szansę być ważnym centrum w wymianie handlowej Europa-Azja, m.in. temu zagadnieniu poświęcony jest ostatni raport Nowego Bursztynowego Szlaku.

Wiadomości z regionu