Jesteś tutaj: HomeBydgoszczKadra narodowa pływaków lubi trenować w Bydgoszczy

Kadra narodowa pływaków lubi trenować w Bydgoszczy

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz środa, 09 marzec 2022 15:10

8 marca 2021 roku do użytku oddany został basen Nowej Astorii, pierwsi goście weszli na jego teren o symbolicznej godzinie 8:03. Za nami pierwszy rok działalności Astorii – w tym czasie na basenie pojawiło się ponad 235 tys., średnio dziennie obiekt odwiedza 1 tys. osób, w weekendy nawet nieco więcej. Bydgoski basen upodobała sobie też pływacka reprezentacja Polski.

- Do tej pory łączna liczba wejść przez te 12 miesięcy to ponad 235 tys. - wyjaśnia Paweł Kowalski, kierownik marketingu obiektu - Tak naprawdę z naszych ankiet wynika ,że w 90% to są bydgoszczanie


Ten wynik byłby zapewne większy, gdyby nie rok panemiczny, bowiem już po kilkunastu dnaich o od otwarcia, basen musiał być zamknięty na kilka tygodni przed mieszkańcami, z uwagi na obostrzenia zakazujące normalnej działalności basenów.

 

Najchętniej na Astorii pojawiają się osoby w wieku 30-40 lat – aż 30% wszystkich gości. W tym roku obiekt gościł Mistrzostwa Polski Juniorów w lipcu oraz w listopadzie osób niepełnosprawnych. Od stycznia odbywają się też imprezy z cyklu Enea Bydgoszcz Triatlon pod Dachem.

 

- Kadra narodowa przyjeżdżała w ciągu tych 12 miesięcy 4-krotnie. Mamy zapowiedzi, że w tym roku pojawiają się przynajmniej 3-krotnie – przed Mistrzostwami Świata i Europy najlepsi polscy pływacy będą tutaj trenowali, to też świadczy o tym jak ważny funkcjonalny i wielofunkcyjny jest ten obiekt i zaawansowany technicznie – podkreśla Kowalski.

 

- Obiekty Astoria to jest 6 lat ciężkiej pracy dużego sztabu osób – zaznacza Dariusz Białowski, kierownik Astorii - Zawodnicy kadry narodowej bardzo chwalą sobie ten obiekt, głównie ze względu na jego walory, na jego wszechstronność i funkcjonalność.


Białkowski wskazuje, że Astoria ma specyficzną konstrukcję dna, która ułatwia treningi pływakom zawodowcom, którzy na jednym treningu potrafią przepłynąć po 5-6 km - Tutaj mamy dno, które ma takie cechy: pierwsza część dno podnoszone jest koloru białego, kolejna cześć dno stalowe, a potem mamy wielką głębie, dno o głębokości 6 metrów. Okazuje się, że dla zawodnika to jest bardzo świetny aspekt, który pozwala mu psychicznie odpoczywać podczas długiego treningu.


Weekendowe imprezy na urodziny Astorii

12.03 – sobota:

9.00 – 12.00: ENEA BYDGOSZCZ TRIATHLON POD DACHEM

9.00 – 13.00: MARATON FITNESS

17.00 – 19.00: WARSZTATY Z MISTRZEM: RADKIEM KAWĘCKIM;

 

13.03 – niedziela:

10.00 – 13.00: 1. BYDGOSKI MARATON PŁYWACKI

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu