Jesteś tutaj: HomeBydgoszczAmerykańskie i brytyjskie samoloty dość regularnie patrolują niebo nad naszym regionem

Amerykańskie i brytyjskie samoloty dość regularnie patrolują niebo nad naszym regionem

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz wtorek, 08 marzec 2022 06:42
Brize Norton Brize Norton Fot: Senior Airman Kevin Long

Jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę nad województwem kujawsko-pomorskim widoczne były amerykańskie bombowce strategiczne, które potrafiły powyżej godziny krążyć nad kujawsko-pomorskim. Te patrole są kontynuowane, zdarzają się też Airbusy ZZ327 brytyjskiego RAF-u.

 

Samoloty te mają włączone transpondery, stąd też ich loty nie są owiane żadną tajemnicą, być może jednym z celów tych lotów jest pokazanie obecności sił powietrznych NATO nad Polską Rosjanom.

 

Głównie nad naszym regionem latają amerykańskie samoloty z bazy w niemieckim Ramstein, dość często są też samoloty z brytyjskiego Brize Norton, stąd tez startował wspomniany Airbus brytyjskiego RAF-u. Zdarzają się jednak też patrole z Holandii. Amerykanie używają zazwyczaj strategiczny bombowiec Boeing B-52 Stratofortress. Tak długie patrole wymagają tankowania w międzyczasie, dlatego nad regionem obserwowane są też ,,latające cysterny”.

 

Portal brytyjski Gloucesterhire informuje, że 26 lutego, czyli dwa dni po agresji rosyjskiej, bazę Brize Norton wizytował brytyjski premier Boris Jonhson. Portal ten wspomina również o lotach samolotów z tej bazy nad Polską, w tym także nad Bydgoszczą.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Ukraina i Mołdawia rozpoczęły kolejny etap w drodze do Europy

  Główną przyczyną wojny na Ukrainie jest to, że Ukraińcy chcą być w Europie Zachodniej, Rosja natomiast przemocą próbowała zachować ten kraj w swojej strefie wpływów. Ukraińcy pomimo ogromnych kosztów stawiają opór bo widzą swoją przyszłość w demokratycznej Europie. Kolejnym etapem w drodze Ukrainy do Europy Zachodniej jest uzyskanie statusu kandydata do Unii Europejskiej. Taki sam status uzyskała sąsiadująca z Ukrainą niewielka Mołdawia.

 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

Wiadomości z regionu