Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPanattoni zbuduje w obszarze Bydgoszczy czwarty park logistyczny

Panattoni zbuduje w obszarze Bydgoszczy czwarty park logistyczny

Napisał  Opublikowano w Bydgoszcz sobota, 05 marzec 2022 06:24
Panattoni zbuduje w obszarze Bydgoszczy czwarty park logistyczny Fot: Panattoni

Funkcjonujące w Bydgoskim Parku Przemysłowo-Technologicznym trzy parki magazynowo-dystrybucyjne Pannatoni posiadają łączną powierzchnie ponad 265 tys. metrów kwadratowych. Panattoni ogłosiło plan budowy czwartego parku, tym razem w Lisim Ogonem pod Bydgoszczą.

 

Do połowy bieżącego roku Panattoni chce oddać do użytku magazyn o powierzchni 65 tys. metrów kwadratowych. Łącznie ten park logistyczny ma mieć powierzchnię ponad 110 tys. metrów kwadratowych. Drugi z magazynów Panattoni buduje we współpracy z firmą specjalizującą się w produkcji zaawansowanych konstrukcji metalowych – Belma Accessories Systems.

 

- Nasza firma intensywnie się rozwija, stąd decyzja o nowym centrum dystrybucyjnym. Zależało nam przy tym na lokalizacji po zachodniej stronie Bydgoszczy, gdyż tutaj znajduje się nasza fabryka. Korzystamy więc na synergii ze skrócenia łańcucha dostaw między naszym parkiem maszynowym a nowym centrum dystrybucyjnym. W regionie działamy już od ponad dwudziestu lat i jesteśmy tu jednym z większych pracodawców. Stąd też obsługujemy naszych klientów, także zagranicznych – wyjaśnia Piotr Ślużyński Prezes Belma Accessories Systems.

 

Ostatnie miesiące to gwałtowny wzrost powierzchni magazynowej w Bydgoszczy i okolicach. Swoje obiekty buduje obecnie niemiecki sklep internetowy Zalando (wspomnieć warto, że wykonawca dla Zalando jest właśni Panattoni), do tego dochodzi spora inwestycja amerykańskiej grupy Hilwood w Przyłekach. Także Aldi w Lisim Ogonie chce zbudować swój punkt dystrybucyjny. Wynika to z jednej strony z przygotowań do budowy drogi ekspresowej S-10 na odcinku Bydgoszcz - Toruń, co poprawi dostępność komunikacyjną obszaru, ale też - co podkreślają analitycy - planów buodwy terminalu intermodalnego Bydgoszcz - Emilianowo.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Dzisiaj wybrzmiał ostatni dzwonek

  Rok szkolny 2021/2022 dzisiaj dobiega końca – ostatni jego dzień to galowe spotkania i wręczanie świadectw oraz to co dla uczniów najważniejsze rozpoczęcie wakacji. Był to specyficzny rok – bowiem był to kolejny pandemiczny rok szkolny, co prawda starano się ograniczać okresy nauczania zdalnego, które nie był już tak powszechne jak w poprzednim roku, ale była to specyfika nauczania przed 2020 rokiem w Polsce nieznana.

 • Wciąż nie znamy ofert na obsługę połączeń regionalnych na kolei

  Jeszcze o przynajmniej tydzień opóźnione zostało otwarcie ofert w przetargu na obsługę połączeń kolejowych w kujawsko-pomorskim od grudnia bieżącego roku do grudnia 2030 roku, mówimy zatem o wieloletnim kontrakcie. Jest to już kolejna informacja o przesunięciu terminu otwarcia ofert, powoli wchodzimy w okres, gdzie każdy tydzień opóźnienia będzie mógł budzić niepokój, że w grudniu ponownie pasażów spotkają problemy z rozkładami.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu