Jesteś tutaj: HomeBydgoszczPrezydent zawetował kontrowersyjną ustawę. Niech ten temat: ,,nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski”

Prezydent zawetował kontrowersyjną ustawę. Niech ten temat: ,,nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski”

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 marzec 2022 14:26
Prezydent zawetował kontrowersyjną ustawę. Niech ten temat: ,,nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski” Fot: Jakub Szymczuk / KPRP

Przed wybuchem wojny za naszą wschodnią granicą duże emocje w Polsce budziła sprawa nowelizacji prawa oświatowego nazywana ,,lex Czarnek”, która krytykowana była przez opozycję, a także samorządy. Półtora tygodnia temu krytyczni tę ustawę oceniła w stanowisku Rada Miasta Bydgoszczy.

Samorządowcy krytykowali przede wszystkim zapisy mające na celu zwiększenie uprawnień podległych rządowi kuratorów oświaty, które mieli zyskać prawo do ustalania jakie organizacje pozarządowe mają mieć dostęp do szkół, a także dać im uprawnienia do odwoływania dyrektorów szkół – obecnie jest to uprawnienie organów prowadzących szkoły, zazwyczaj są to samorządy.

 

Parlament nowelizację uchwalił, ale w środę została ona zawetowana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Głowa państwa podkreśla, że główny argument jaki stał za ta decyzję, to ocena, że wojna w Ukrainie to nie czas na tego typu spory - Odłóżmy to na później. Na razie do tej ustawy jest weto, proszę uznać temat za zakończony w tej chwili, niech on nam nie przeszkadza w sprawach najważniejszych, w sprawach bezpieczeństwa Polski.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej
 • Od piątku droższe bilety Polregio w taryfie wojewódzkiej

  Za podróż pociągiem z Bydgoszczy do Torunia (stacja Toruń Miasto) zapłacimy od piątku 1 lipca o ok. 15% więcej - z dotychczasowej taryfy 10,90 zł cena wzrośnie za przejazd 12,60 zł. Podwyżki cen biletów Polregio były zapowiadane już od kilku tygodni.

Wiadomości z regionu