Jesteś tutaj: HomeBydgoszczJak wykorzystać Facebook-a, aby pomagał w pomaganiu uchodźcom?

Jak wykorzystać Facebook-a, aby pomagał w pomaganiu uchodźcom?

Napisane przez  Ł.R. Opublikowano w Bydgoszcz czwartek, 03 marzec 2022 13:47

Od kilku dni na lokalnych grupach Facebook-owych nie brakuje ofert od osób, które chcą np. zapewnić dach nad głową uciekinierom z Ukrainy. Facebook pozwala się też wymieniać informacjami jakie dary są najbardziej w danym momencie potrzebne. Problemem jest jednak to, że w nawale informacji, nie zawsze istotne ogłoszenia przebiją się przez inne posty. Bydgoscy wolontariusze opracowali system, który ma tę wymianę informacji usprawnić.

 

- Jest bardzo dużo miejsc, w których ludzie ogłaszają pomoc. Ogłaszają tam, gdzie uważają, że ta informacja, będzie miała największy zasięg. Bardzo często widzimy tutaj na grupie ,,Bydgoszczan”, albo na swoim Facebook-u ludzie ogłaszają, ze chcą pomóc, że pomagaj, że czegoś potrzebują – przyznaje wiceprzewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy Joanna Czerska-Thomas -

 

Ważne jest, aby to wszystko znalazło się w jednym miejscu, nie każdy ma Facebook-a, bo można to też zgłaszać na ,,Bydgoszcz pomaga Ukrainie”, dlatego miasto uruchomiło stronę bydgoszcz.pl/ukraina/


Powstała specjalna grupa

W ubiegły piątek w kinie Pomorzanin odbyło się spotkanie wolontariuszy, na którym uruchomiono specjalne grupy tematyczne. Główna grupa ,,Bydgoszcz pomaga Ukrainie” jest dostępna pod linkiem: https://www.facebook.com/BydgoszczPomagaUkrainie  

 

Przekierowuje ona już na konkretne grupy tematyczne np. grupę poświęconą informacją o użyczeniu mieszkań - Na stronie ,,Bydgoszcz pomaga Ukrainie” stworzyliśmy razem z Kubą i Kosmą, grupy tematyczne – csyli np. ,,Dam pracę” i w tej grupie tematycznej można umieszczać wszelkie informacje dotyczące tego, że mam pracę dla Ukraińców. Jest tam też grupa dotycząca mieszkania, jest grupa dotycząca pomocy medycznej czy psychologicznej. Jest osobna grupa dotycząca zajęć dla dzieci i edukacji – wyjaśnia wiceprzewodnicząca Czerska-Thomas, która uczestniczyła w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

 

Warte obejrzenia

 • Dwukrotny mistrz olimpijski na czele utytułowanego klubu

  Przez ostatnie 29 lat drużynowy tytuł mistrza Polski we wioślarstwie zdobywał klub RTW Lotto Bydgostii, a sportowcy związani z tym klubem zdobyli 180 medali zawodów międzynarodowych, w tym 6 medali najbardziej prestiżowych Igrzysk Olimpijskich dla Polski. Dwa z tych medali wywalczył Robert Sycz, który przejął ster w bydgoskim klubie, zostając jego prezesem.

 • Prestiżowe rozgrywki tenisowe zagoszczą na Kujawach

  Polscy tenisiści we wrześniu zmierzą się z Indonezyjczykami o awans do I Grupy Światowej Pucharu Daviesa, to prestiżowe zawody międzynarodowe rozgrywane od 1900 roku, pod egidą Międzynarodowej Federacji Tenisowej. Gospodarzem meczu Polska – Indonezja będzie Inowrocław.

Wiadomości sportowe

 

 

 

Jan Szopiński- poseł na Sejm RP

W obronie szpitala Biziela w Sejmie

 

Sejm RP... W obronie Szpitala "Biziela"....

Opublikowany przez Jana Szopińskiego Środa, 22 czerwca 2022
go Środa, 22 czerwca 2022
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie wspomoże specjalistycznym wyposażeniem Obwód Chmielnicki

  Obwód Chmielnicki to jeden z dwóch ukraińskich regionów, które prowadzą współpracę partnerską z Województwem Kujawsko-Pomorskim. W poniedziałek Sejmik Województwa przyjął uchwałę w sprawie wsparcia rzeczowego Obwodu Chmielnickiego. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy wniósł do porządku obrad marszałek Piotr Całbecki.

 • Na kujawsko-pomorskiej kolei najprawdopodobniej zostanie zachowany status quo

  W poniedziałek nastąpiło długo otwarte otwarcie ofert w przetargu kolejowym, który ma zdecydować o podziale rynku w przewozach regionalnych od grudnia bieżącego roku do grudnia aż 2030 roku. Ze złożonych ofert wynika, że najprawdopodobniej wiele się nie zmieni i dalej będzie obowiązywał podział na linie obsługiwane przez Polregio i Arrivę.

  Etykiety: kolej

Wiadomości z regionu